Alp TvAltınorduGündemİlçelerKültür-Sanat

Ramazan Boyunca Devam Edecek

 Altınordu Belediyesi, toplumun her kesiminin beğenisini ve takdirini kazanan kültür ve sanat etkinlikleri ile Altınordulu’ları buluşturmaya devam ediyor.

 

Ara tatilde çocukları dinlendirmek, eğlendirmek ve aynı zamanda Ramazan sevincini onlara da yaşatmak isteyen Altınordu Belediyesi tarafından Altınordu Trafik Eğitim Parkında çocuklara özel düzenlenen “Ramazan Sinema Günleri” yoğun ilgi ile başladı.

 

Çocuklar Sürprizlerle Dolu Keyifli Bir Gün Geçirdiler

Altınordu Belediyesi’nin Durugöl’de bulunan Trafik Eğitim Parkında başlayan Sinema Günleri etkinliğinin birinci gününde alanı dolduran çocuklar Sinema saatine kadar eğlence dolu dakikalar yaşadılar.

Ramazana uygun şekilde hazırlanan parkta seans başlamadan önce geleneksel “Hacivat-Karagöz” gösterisi ile stres atan çocuklar ardından kendilerine ikram edilen patlamış mısır ve elma suyu eşliğinde sinemada film keyfi ile gönüllerince eğlendiler.

İlk gün gösterimi yapılan macera ve eğlence tarzında hazırlanan animasyon çizgi film “Samsam” ile de kahkaha tufanı eşliğinde moral depoladılar.

Her gün aynı yerde saat.13.30 da başlayacak “Ramazan Sinema Günleri” etkinliği 17 Nisan Pazar günü sona erecek.

 

Altınordu’nun çocuklarını, kendilerini özel hissettirecek etkinlikler ve aktiviteler eşliğinde tatilin ardından okul sıralarına moral motivasyon ve enerji depolayarak döndürmek istediklerini söyleyen Başkan Aşkın Tören, “Altınordu ailesi olarak paylaşma ve dayanışma ile hep birlikte yaşadığımız Ramazan coşkusuna en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı da ortak etmek istedik. Her kesime hitap eden ve bir arada olma günlerine dönüştürdüğümüz kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Altınordu Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliklerini çok beğendiklerini söyleyen aileler ve çocuklar Başkan Aşkın Tören ve Altınordu Belediyesine Sinema Günleri için teşekkürlerini ilettiler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu