GündemOrduYaşam

Rotary Kulübü Çocukları Unutmadı

Ordu Rotary Kulübü, Hatay’ın Samandağ ilçesinde yaptıkları konteynır kentte yaşayan çocukları unutmayarak oyuncak gönderdi.
Tüm Türkiye’yi 6 Şubat sabahı yasa boğan Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki büyük deprem felaketinin ardından, bölgede yaralar sarılmaya devam edilirken, desteklerde aralıksız sürüyor.
Deprem felaketinden en çok etkilenen yerlerden birisi olan Hatay’ın Samandağ ilçesinde Ordu Rotary Kulübü tarafından yapılan konteynır kentteki çocuklar unutulmadı. Kulübün başlattığı kampanya sonrası çocuklar için toplanan oyuncaklar konteynır kente gönderildi. Bölgeye ulaşan oyuncaklar ise daha sonra İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Sezgin Acıoğlu tarafından yetkililere teslim edildi.
Kulüpten yapılan açıklamada, “Ülkemizde 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Saat 04.17’de merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bizler bu deprem yaralarını sarmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Ordu Rotary Kulübü olarak depren bölgesindeki çocuklara gönderilmek üzere oyuncak toplama kampanyası yaptık. Toplanan oyuncakları daha sonra Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderdi” ifadeleri yer aldı.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu