GündemAsayiş

Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Arslan, Kalbine Yenik Düştü!

Sabah Gazetesi’nde uzun seneler Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü görevinde bulunan ve daha sonra Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlenen, Ünyeli Hemşehrimiz Şaban Arslan geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Nisan 2023 saat 19: 00 sıralarında gazete binasındaki odasında aniden rahatsızlanan ve kalp krizi geçiren Arslan, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Arslan doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hastanede hayatını kaybetti. 2009 yılında Sabah Gazetesi Haber Müdürlüğü görevine getirilen Arslan,daha sonra da Haber Koordinatörlüğü görevini yürütmüştü.

Son olarak Sabah Gazetesi Yazı İşleri Müdürü görevini yürüten 56 yaşındaki Arslan evli ve 2 çocuk babasıydı.

Alp Medya Ajans Ailesi olarak, sürekli dirsek temasında olduğumuz, mesai arkadaşımız Gazeteci büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileğiyle…

 

Cenaze Merasimi:

Merhum Gazeteci için 4 Nisan Salı günü saat 12.00’de İstanbul’da Sabah Gazetesi binası önünde tören düzenlenecek.  Ardından havayolu ile Samsun’a getirilecek ve 5 Nisan Çarşamba günü öğle namazına müteakiben Samsun’da merkez İlkadım ilçesi Bahçelievler Camiisinde kılınacak cenaze namazı sonrası Kıranköy Mezarlığında babasının yanında defnedilecek.

 

Şaban Arslan Kimdir?

1967 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Şaban Arslan, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Gazetecilik mesleğine Hürriyet Gazetesi´nde başlayan Arslan, ardından Akşam Gazetesi´nde İstihbarat Şefliği ve haber müdürlüğü, Yeni Şafak Gazetesi´nde ise İstihbarat Müdürlüğü yaptı. Yeni Şafak Gazetesi’ndeki bir r çok ses getiren habere imza atan Arslan, 2008’de SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü olarak göreve başlamış, Marmara, Karadeniz, Bursa, Anadolu eklerini hazırlamıştı. Yine aynı yıl içinde Haber Koordinatörlüğü görevine getirilen Arslan, en son olarak Sabah Gazetesi Yazıişleri Koordinason görev ile birlikte SABAH Avrupa’yı hazırlıyordu. Evli ve 2 çocuk babası olan Arslan’ın yayınlanmış 4 kitabı bulunuyor.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu