GündemSağlık

Sağlık Bakanı Koca’dan Ordu Paylaşımı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Ordu Şehir Hastanesi’nin kaba inşaatının yüzde 95 oranda tamamlandığını söyleyerek tam donanımlı bir hastane olarak hizmete hazırlandığını aktardı. Bakan Koca, sosyal medyadaki iletisinde Ordu Şehir Hastanesi’nin tanıtım videosunu paylaştı.

Bakan Koca, iletisine “ORDU ŞEHİR HASTANESİ, kaba inşaatı açısından %95 gibi bir oranla tamamlandı. 250.000 metrekare inşaat alanı üzerine kurulan hastane, 250’si yoğun bakıma ait olmak üzere 987 yataklı olarak, 38 ameliyathane ve 350 poliklinik içerecek şekilde hizmete hazırlanıyor.” ifadelerini de not düşerek detayları aktardı.

 

İl Sağlık Müdürü Tüzün: “2024 İlk Yarısında Hizmete Açılacak”

Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün ise, Ordu Şehir Hastanesi’ne yönelik yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Hastanemiz şuan kaba inşaatta yüzde 95, genelde ise yüzde 65 seviyelerindedir. Hastanemiz 250 bin metrekare arsaya inşaa edilmiş olup 312 bin metrekare kapalı alandan oluşmaktadır. 250 yoğun bakım yatağı, 38 ameliyathane, 40 diyaliz yatağı, 359 poliklinik, 91 acil gözlem yatağı, 35 sancılı doğum odası, 4 anjiyo odasından oluşmaktadır. Yeni açılacak birimler ve artan kapasitemiz ile hem yurt içinden hem yurt dışından gelecek hastalarımıza Ordu’nun doğal güzellikleri ile birlikte sağlık hizmeti sunma fırsatı yakalayacağız. Son teknoloji ile inşa edilmekte ve son teknoloji cihazlarla donatılmaktadır. Depreme dayanıklılık açısından 1020 sismik izolatör bulunmaktadır. Hastanemizde 2000 civarı kapalı otopark, 51 asansör, 20 yürüyen merdiven ve helikopter pisti bulunmaktadır.

Hastanemiz 2024 yılı ilk yarısında hizmete açılacaktır.”

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu