GündemKöşe Yazıları

Sağlık, Eğitim, Güvenlik !

Hekimlerimiz iş bırakıyor eylem yapıyor, “iki hasta bakıyor ona da bakamıyorlar, Öğretmenlerimiz, “alt tarafı çocuk okutuyorlar onu bende yaparım”, polislerimiz, askerlerimiz, bekçilerimiz, onlar ne iş yapıyor onların yaptığını bizde yaparız, sizin maaşlarınız bizim vergilerimizle ödeniyor.

Bizim ülkemizde EĞİTİME, SAĞLIĞA, GÜVENLİĞE, hangi ara gizliden ve aşikar bu kadar düşman olundu. Kim ya da kimler sizi bu kadar düşman yaptı mesleğine gönül vermiş bu insanlara. Herkes bir ananın babının can paresi iken nasıl olurda gözü dönmüşlüğün arşa çıktığı bir zamanda kınalı kuzulara kıyar oldunuz. Evet kınalı kuzular, yaşları kaç olursa olsun, onların ana babalarının gözünde hep çocuktur, yavrusudur, canıdır, can damarıdır. Gecesini gündüzüne katarak kim bilir ne emeklerle büyütüp okutulan, hayallerine kavuşmak için her zorluğa göğüs geren o insanların suçu ülkelerine, Vatana millete hayırlı bir insan olmak mı hangisi gözünüze batan.

Ülkemizde sağlığa, eğitime, güvenliği neden bu kadar aşağılarcasına konuşmalar yapılıyor. Davranışlar sergileniyor. Yerle bir etmek mi yoksa göklere yükseltmek mi olması gereken. Sağlığımız olmadıktan sonra dünyalar kadar malımız olmuş neyimize. Eğitim olmadıktan sonra cahille uğraşmak olur mu? Güven olmadıktan sonra güvensiz bir ortamda kaç dakika huzurla nefes alabiliriz kim açıklayabilir?

Sizlerin bizlerin açıklayamadığı belki de hiç anlayamayacağı bir ruh ile onlar bu vatan için çalışıyor, gerekirse canını verip “Vatan Sağolsun” diyen gönlü yüce insanları anlayamıyoruz. Sanki tereyağından kıl çeker gibi insanların içine fitne fesat sokanlar, sosyal medyalarda orada burada yapılanları savunanlar, savunmayanlar ahkam kesenler çok maşallah. Bir türlü at gözlüğünüzü çıkaramadınız gitti. Vicdan mı kalmadı, yoksa olmayan bir şeyi sormakta anlamsız.  Bu ülkede çok canlar yandı, çok canlara kıyıldı, çok çok çok diye sıralayabileceğimiz çok şey var. Yarın Bayram, sevdikleri olanlar koşa koşa bayramlaşmaya giderken, ya toprağa sarılıp bayramlaşanlar, ya ben geldim sevdiğim, eşim, yavrum diye toprakla merhabalaşanlara, hiç sordunuz mu bayram nedir? Yürek yanması, içinin sızlaması, kalbinin kanaması nedir diye gözlerinin içine baktınız mı. Zaman hangi zaman ahir zaman mı yoksa insan kendi kıyametini kendi mi hazırlıyor. Sorulması gereken çok soru var. Cevap verecek kimse yok. Bırakın onu bunu suçlamayı, devletin başından, sonuna kadar bizi biz yapan gücümüze güç katan ne var birlik için yaşamayı öngörün. Bugün bana yarın sana başımıza gelmez demeyin. Eleştirmeyi değil çözümler bulmayı konuşun.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu