GündemKöşe Yazıları

Saha Çalışması

Seçimin yaklaşması siyasi partileri harekete geçirmeye başladı, tabi bazı partiler seçim olsun olmasın gezi programları yapıp esnaf ve seçmen ziyaretlerini sürdürüyorlardı. Ancak her ne olursa olsun seçim yaklaştığı için diğerleri pek gözükmez, iktidar kanadı rahat hareket eden bir taraf, her zaman bir adım önde başlar, söylemleri yaptıkları iktidarın yaptıklarıdır. Muhalefet ve diğerleri daha çok çalışır ve yapılamayanları, geldiklerinde yapacaklarını seçmene anlatmaya çalışırlar.

Sahada olan, sade bir dille kendini ifade eden, kadrolarının hazır olduğunu bu işin üstesinden bir plan çerçevesinde nasıl gelineceğini anlatan grup veya parti, seçmeni kendine oy vermeye ikna kabiliyeti yüksek olanlar sahada bunun karşılığını görecekler.

Kendi bölgemizde ve gezdiğimiz yerlerde bazı kıpırdanmaların olduğunu gözlemliyoruz, özellikle Yeniden Refah Partisinin ismini sık duymaya başladığımı belirtmek isterim. Sahada daha önce cılız duyulan ses artık kendini sahada hissettiriyor. Siyasete yeni bir soluk, yeni bir ses getireceğe benziyor. Partisinde genç, dinamik, azimli ve kararlı yol arkadaşları var, zaman bakalım ne gösterecek.

Yine sahada hafta sonu saadet partisi vardı, partisinin üst düzey yöneticileri Ordu’ya çıkartma yapıp esnaf ziyaretleri gerçekleştiriyorlar ve partisinin her zaman iktidara hazır olduğunu daha önce kısa zamanda çok işler başardıklarını aynı azim ve kadro ile yine bunu başarabilecek bir iradeye sahibiz diyerek ziyaretlerini sıklaştırıp seçim atmosferine girildiğinin de sinyalini vermiş oluyorlar.

İyi parti de yeni ilçe başkanlığı seçiminin ardından partililerle sabah kahvaltısında bir araya gelip Türkiye genelinde ki partinin üst sıralarda ki yerinin aynı şekilde burada da korunup daha da üzerine çıkmanın planlarını yapıyorlar. Hatta iktidar için gün sayıyoruz da deyip kendilerinden ve parti kurmaylarından emin bir şekilde çalışmalarımızı hız kesmeden daha enerji dolu bir şekilde sahadayız diyorlar.

Deva partisinde ilçe başkanı İrfan Tosun siyasetin kurdu pozisyonunda, yerelde ki sorunları her hafta basınla paylaşıp gündem oluşturmaya ve çözümü noktasında nasıl hareket edileceğinin aslında çok basit olmasına rağmen iktidarın bunu becerememiş olmasına hayret ettiğini de söylüyor.

Cumhuriyet Halk Partisine geldiğimizde önceki haftalarda Ünye’de bir üst düzey istişare toplantısı yaparak seçime her zaman hazır bir partiyiz diyorlar. Yine Kemal Kılıçtaroğlu’nun yapmış olduğu bir toplantı ile ikinci yüzyıl açıklamasının sahada iyi geri dönüşler alıyoruz görüşleri hakim durumda.

Ünye’nin atom karıncası MHP ilçe başkanı Murtaza Hacıimamoğlu ne zaman nerede, kiminle hangi seçmenin yanında sohbet ediyor kestirmek zor. Çalışkanlığı ve güler yüzlü ekibi ile her daim sahadalar.

İktidar partisi Ak Partiye gelince, hükümet adına yapılanlar ve yapılmayanlar tarafına bakmak lazım, yapılanları takdirle karşılıyoruz, yapılması gerekenlerin şimdiye kadar niye olmadı ve sonuç alınmadı diyoruz, çabalarının biraz yetersiz kaldığını söylüyorum. Diğer yerler istediklerini alırken biz niye bu kadar geride kalıyoruz onun sorgulamasını yapıyorum. Çalışkanız ama bu bize yetmiyor, almamız gerekenleri madem bizim en yetkili mercide adamımız var, sonuç niye böyle diye kendimize sormadan edemiyoruz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu