GündemSiyaset

Şahin: “Talep Ettim! Takip Ettim! Israr Ettim!”

Talep, takip, ısrar! Onun başarısının arkasında bu 3’lü vardı. Kerameti kendinden bilmeden verilen emeği anlattı; daha doğrusu anlatmak zorunda kaldı. O mu yapmış diyenlere karşı… Ordu Çevre Yolu’nun temelini atan, Ordu Giresun Havalimanı için ilk bileti alıp denize taşı döken, Orduspor’ un süper lige çıkabilmesi adına tüm imkanları sunan, bakanlığı döneminde Ankara-Ordu arası adeta mekik dokuyan Ordu’nun öz evladı İdris Naim Şahin…

Kendi döneminde Ordu’ya kazandırılan hizmetlerle ilgili konuştu İçişleri Eski Bakanı ve İyi Parti Ordu Milletvekili Adayı İdris Naim Şahin. Daha doğrusu anlatmak zorunda kaldı. Hükümetin gücü imkânı ile yapılan yatırımların neden şahsıyla özdeşleştirildiğini açıkladı. Kerameti kendinde aramadı ekip işiydi dedi ama talep ısrar ve takip Sistemiyle İdris Naim Şahin farkını ortaya koydu.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, en rütbeli makamlarda oturup memleketini unutanların aksine yarım kalanları tamamlamak, yeni yatırımları Ordu’ya kazandırmak için hemşehrilerinden destek istiyor. Kendisine gösterilen ilgiden de oldukça memnun.

 

Saha Şunu Diyor: “İyi Ki Geldin”

Şahin: “Saha bizi bu bozuk düzenden, kötü yönetimden bu nobran, kibirli yönetimden, bu hukuk dışı uygulamaları had safhaya çıkmış, yalanı diz boyu olmuş, sözünü tutmayan, ne dediği de anlaşılamayan bu yönetimden kurtarın” diyorlar. Tabi bireysel olarak bana demiyor. Beraber olduğumuz arkadaşlara diyor. İttifak halinde olduğumuz diğer partilileri de kastederek “Bizi bu yıpranmış, yorulmuş ne dediği belli olmayan, onların kendilerinin tabiriyle at izinin it izine karıştığı, sapla samanın karıştığının bizatihi yönetenler tarafından ifade edildiği bu yönetim tarzından bizi kurtarın” diyorlar. Dedikleri bu. “İYİ ki geldin” diyorlar. Ben de “İYİ ki geldik” diyorum ve “İyi Parti’den geldik” diyorum. İyi Parti’nin ismi de iletişimimizi son derece kolay kılıyor. Yani bu kolaylığı da yaşadığımı ifade etmek isterim.”

 

“Bizim Aramıza Yalancılar İftiracılar Giremez”

Aslında ağzından dökülen her cümle İdris Naim Şahin’in farkını, bir memleket sevdasını ortaya koyuyordu. Sözlerden öte Karadeniz Akdeniz Yolu’nun kendi döneminde yüzde 95’lık kısmının tamamlanması geriye kalan yüzde 5’lik bölümde ise aradan geçen 10 yıla rağmen bir sonuca varılamaması da zaten kelimeleri kifayetsizleştiriyordu. İşte bu yüzden “bizim aramıza yalancılar ve iftiracılar giremez” dedi.

Herkesin aklına gelenlere o cesaret eden isim olarak verdiği emeğin haklılığıyla konuştu : “Mesele ne? Yeniden Ordu’ya geldi, yeniden Ordu’da bir şeyler değişecek. E bundan rahatsızlık kim duyar? Normal insanın rahatsızlığı yok. Millet “yeter! Niye geç kaldın?” diyor bana. “Neredesin?” diyor. Birileri de diyor ki “Niye geldi o?” e canım, sana ne ya? Yani ne diyeyim? Niye ben aday olmayayım? Bana bu teklif gelmişse ben bu görevden kaçmamışsam bana niye kaç diyorsun ya? Bu hakkı nereden alıyorsun? Bu hangi anayasada, hangi hukukta var, hangi ahlakta var?”

 

 

Soru şu: İdris Naim Şahin , Ak Parti’nin güçlü bir ismi , siyasetin hatırı sayılır bürokratı ve şehrine aşık biri olmasaydı Ordu Giresun Havalimanı 528 iş gününde tamamlanır, Ordu Çevre Yolu temeli atılıp hızlıca ilk etabı yapılır ,Ünye Devlet Hastanesi başta olmak üzere kamu yatırımları hızlanır, Orduspor madden ve manen güçlenip aldığı destekle süper lige çıkabilirmiydi? Şahin bu soruya şöyle cevap verdi:

 

“Ben Olsaydım…”

“İvan İvanovic’in bir oyunu vardır, tiyatrosu İvan İvanovic’in “var mıydı, yok muydu?” Eğer takibini doğru yapan birileri olmazsa Ordu, “var mıydı, yok muydu?” tiyatrosuna döner hadise ve bugün de dönmüştür. 2012 de temeli atılan, normalde bitirilmesi gereken süresi 3 yıl olan ordu çevre yolumuz 2012 de başlatıldı.Sene olmuş 2023. Kaç yıl? 11 yıldır henüz bitmiş midir? Bitmemiştir. E o zaman şimdi ne diyelim burada? Eğer birileri veya devlet kendiliğinden yapıyor ise niye bitmedi? Niye yapılmadı? %95 ‘i 2013 yılında bitmiş olan dere yolu projemiz, Ordu – Sivas’a bağlanan Mesudiye üzerinden dere yolu projesinin %5’lik kısmı 2013-2023 yani on yıldır bitmiş midir? Bitmemiş midir? Veya bitmemişse niye bitmemiştir. Eğer ki, ben şunu rahatlıkla söyleyebilirim, siyasetin içinde devam ediyor olsaydım bugün bunları konuşmuyor mu olacaktık! Bunu da net söyleyeyim.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu