Gündem

Şampiyon Yusuf,  Mustafa Genç’i Ziyaret Etti

Kolombiya’nın başkenti Bogota’da yapılan Büyükler Dünya Halter Şampiyonası’nda Ordu’nun gururu Yusuf Fehmi Genç, Dünya Şampiyonu oldu. Kolombiya’nın başkenti Bogota’da düzenlenen şampiyonanın 4. gününde podyuma çıkan Milli Halterci Yusuf Fehmi Genç, silkmede 182 kiloluk kaldırışıyla altın madalyanın sahibi oldu. Böylece Genç’in bu başarısıyla Türkiye, dünya şampiyonasında erkeklerde 7 yıl sonra ilk kez altın madalya kazandı. Genç koparmada 140, silkmede 182, toplamda 322 kiloyla yarışmayı tamamladı.

Şampiyonanın ardından memleketi Ordu’ya gelen Yusuf Fehmi Genç, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Genç’i, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi büyük bir coşku ve gururla karşıladı. Şampiyon, turnuva öncesi ve sonrasındaki yaşadığı süreçleri Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e, Hizmet ve Şube Müdürlerine aktardı.

Şampiyon Yusuf Fehmi Genç ile birlikte Halter Antrenörü Cumali Tekin, kazanılan bu başarıya yenisini eklemek istediklerini ve olimpiyatı hedeflediklerini dile getirdi.

Kazanılan başarıdan dolayı Antrenör ve sporcumuzu tebrik eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç,  Yusuf Fehmi Genç’in başarılarının devamını diledi ve çeşitli hediyeler takdim etti. Ayrıca İl Müdürü Genç, ‘’Ordu’da sporun alt yapısını geliştirmek için yapılan çalışmalara destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ederim’’ dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu