GündemÜnye Belediyesi

Şehit Aileleri Ve Gaziler Gönül Sofrasında Buluştu

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi organizasyonunda Şehit aileleri ve Gaziler iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı sosyal tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Şehit aileleri, Gaziler ve aileleri katıldı.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Kanıyla canıyla bize bu yurdu vatan eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Siz değerli şehit yakınlarımız ve gazilerimiz sizler bize aziz şehitlerimizin emanetisiniz ve başımızın tacısınız. Sizlerin her türlü talebi bizlerin başımızın üzerinedir. Bu akşam sizlerle bir arada bulunmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Dün nasıl ki bu topraklar kimseye peşkeş çekilmesiyse ve böldürtülmediyse, bugün de aynı şekilde ve aynı ruhla buna müsaade etmeyeceğiz. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan Mübarek Ramazan ayının bütün günahlardan kurtulduğumuz bir ay olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Şimdiden hepinizi Ramazan Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaymakam Işık, “En Büyük Fedakârlığı Yaptınız”

İftar buluşmasında bir konuşma yapan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ise “Devlet ve millet olarak hepinize şükran borçluyuz. Sizler en değerli varlıklarınızı bu vatan için şehit verdiniz. Bunun dünyada herhangi bir karşılığı ve bundan daha büyük bir fedakârlık olamaz. Sizler bizim başımızın tacısınız. Sizlere onların bir emaneti olarak sahip çıkmak bizim en kutsal görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu