GündemÇatalpınarİlçelerKültür- Sanat

ŞEHİT SAVCI KİRAZ ADINA KÜTÜPHANE AÇILDI

Çatalpınar İlçesinde, Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz adına kütüphane açıldı.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Çatalpınar Belediyesi ve Çatalpınar Kaymakamlığı ile yapılan, ‘Mirasınız Kitap Olsun’ isimli ortak proje kapsamında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğrencileri, Çatalpınar İlçesindeki Hacı Ali Eriş Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulunda, Şehit Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz adına kütüphane açılışı gerçekleştirdi.

Açılış Programına Çatalpınar Kaymakamı Batuhan Ciğerci, Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, kurum amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşma yapan Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, projenin pandemi öncesinde başladığını fakat tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle açılışın bu ay yapılabildiğinin altını çizerek katılımcılara ve öğrencilere teşekkür etti. Akabinde İlçe Kaymakamı Eyüp Batuhan Ciğerci söz alarak Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi Öğrencilerine bu güzel çalışma için şükranlarını sundu.

Fatih sultan Mehmet Vakıf üniversitesi adına konuşma yapan Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi İrem Yürektürk’de projeye destek verenlere minnet duyduğunu belirterek her iki okul arasında dayanışmanın süreceğini söyledi.

Öte yandan konuşmaların ardından tarihi Akkaya Kalesine gezinti düzenlendi. Hemen ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel ziyaret edildi. Valilik büyük toplantı salonunda ağırlanan misafirlere hitap eden Vali Sonel, Kütüphanenin açılmasına katkı sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Çatalpınar İlçe Kaymakamı Eyüp Batuhan Ciğerci ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun da katıldığı yemek programıyla ziyaretler sona erdi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu