GündemSpor

Sem Sporcularından Balkan Şampiyonası’nda Çifte Başarı 

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sporcu eğitim Merkezi Judo Takımı sporcularından Gülsüm Ağaç ve Deniz Yeşilyurt, Kocaeli’de düzenlenen Ümitler Balkan Judo Şampiyonası’nda bronz madalya elde ederek önemli bir başarıya imza attılar.

İzmit Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen 18 yaş altı Ümitler Judo Balkan Şampiyonası sona erdi. 2 gün süren şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Bosna Hersek, Romanya, Karadağ, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova ve Kuzey Makedonya’dan 200’e yakın sporcu katıldı.

Ordu Sporcu Eğitim Merkezi sporcularından 57 kilogramda Deniz Yeşilyurt  Balkan üçüncüsü olurken, +70 kg da Gülsüm Ağaç’ta üçüncü olarak şampiyonayı bronz madalya ile tamamladılar.

Ayrıca ümitler balkan judo şampiyonası karma takımlar müsabakalarında judocularımız balkan şampiyonu oldu. Ordulu Judocu Gülsüm Ağaç’ında yer Aldığı Gizem Dinçer, Abdülgani Yaman, Elif Kuşku, Abdullah İnci,Yusuf Kaan Engin, Hilmi Mucık ve İsmail Durbak’tan oluşan karma takım yarı finalde Bosna Herseki  4-2 finalde Romanyayı 4-0  yenerek balkan şampiyonu olarak kürsüye çıktı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu