GündemSpor

Şırnak Belediyesi Nuhspor Hazırlıkları Tekrar Başladı

TFF Kadınlar 1.Lig 21.Hafta maçında 25 Mart Cumartesi günü Ünye Şehir Stadı’nda Şırnak Belediyesi Nuhspor’u konuk edecek olan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı verilen bir günlük aradan sonra maç hazırlıklarını yağmur ve soğuk havaya rağmen sürdürdü.

Son haftalarda aldığı seri galibiyetlerle Play Of yolunda umutlarını artıran Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı zorlu bir sınava daha hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftayı bay geçiren ve bu arada Şırnak Belediyesi Nuhspor maçı hazırlıklarını başlayan kadın futbol takımı Cumartesi günü Ünye Şehir Stadı’nda saat 14.00’te başlayacak maç için çalışmalarını sürdürüyor. Son çalışmasını geçtiğimiz Cumartesi günü Ünye Şehir Stadı’nda yapan ve Pazar günü dinlenen futbolcular Pazartesi günü yeniden çalışmalara başladı. Çınarsuyu Spor Tesislerinde toplanan ve teknik sorumlusu Muhammet Kışla nezaretinde soğuk ve yağmurlu havaya rağmen yaklaşık bir buçuk saat süren antrenmanda ter döken futbolcuların temposu yine üst seviyedeydi. Antrenmana koşu ve topla ısınma çalışması ile başlayan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı topla koordinasyon çalışmaları yaptı. Antrenmanın son bölümünde yarı sahada dar alan oyunu oynayan futbolcular soğumayla çalışmayı tamamladılar.

 

“Kazanmak İçin Sahaya Çıkacağız”

Takımın Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, Şırnak Belediyesi Nuhspor maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Mutlak kazanmak için sahaya çıkacağız, kazanmak dışında başka bir seçeneğimiz yok” dedi. Kışla açıklamasında; “3 puanla döndüğümüz Bağcılar Evrenspor maçını geride bıraktık. Bay geçtiğimiz arayı iyi değerlendirdik, oyuncularımızın fiziksel kapasitelerini korumaya ve taktiksel deneyimlerimizi pekiştirmeye dayalı çalışmalar yaptık. Play Of yarışında fire vermeden yolumuza devam etmek istiyoruz. Öncelikle oyuncularıma özgüven ve inanç aşıladık. Mental olarak çok iyi durumdayız. Buna paralel olarak yaptığımız antrenmanlardan da hem fiziksel hem de taktiksel anlamda çıtayı iki kat yükselttik diyebilirim. Sakat oyuncularımızın geri dönüşü bizi sevindirdi. Önümüzdeki 4 gün takımımızı maça her bakımdan hazır bir hale getirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Cumartesi günü zor bir maç olarak görülse de mutlak kazanmak için sahaya çıkacağız, kazanmak dışında başka bir seçeneğimiz yok”

 

“Taraftar Desteğini Hak Etmiyor Muyuz?”

Kadın Futbolunun Dünya’nın yükselen yıldızı olduğunu, gelecek üç yıl içerisinde çok daha nitelikli ve kaliteli bir yapıya kavuşacağını ifade eden teknik sorumlumuz Muhammet Kışla, “Bugün bulunduğumuz ligin değeri iyi anlaşılsın, iki üç yıl sonra buraların hayali bile kurulamayacak” şeklinde sürdürdüğü açıklamasında taraftar desteği konusunda hak ettikleri karşılığı bulamadıklarını söyledi.

Kışla açıklamasını şu cümlelerle tamamladı. “Bu şehre iki kez şampiyonluk hediye ettik, rekorlar kırdık anlatamadık. Şimdi bu saatte daha neyi anlatalım. Beceremeyeceğimiz şeylerin hayalini kurmadık yine de kurmuyoruz. Kendimize ve takımımıza olan inancımızın gereği olarak önce play of mücadelesini yaşamak ve bunun sonucunda da Süper Lig neden olmasın diyoruz. Biz bu yolda yürürken şehrimizden destek beklemek hakkımız çünkü Türkiye’nin dört bir yanında bu güzide ilçenin ve Ordu ilinin adını temsil ediyoruz. Peki bunun karşılığında taraftar desteğini hak etmiyor muyuz? Daha ne yapalım, ağzımızla kuş tutmaksa ona da az kaldı. Onu da tutarız sorun değil. Özellikle Cumartesi günü oynayacağımız Şırnak maçında ciddi taraftar desteğine ihtiyacımız var. Ünye’nin adını Türkiye’nin en uzak köşelerine kadar taşıyan bu takıma bugün destek verilmeyecekse ne zaman verilecek. Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı ilçemiz için önemli bir marka değeri haline gelmiştir. Bugün takıma sahip çıkılmaz ve geçmişte Ünyespor örneğinde olduğu gibi bu kuş da elimizden uçarsa o zaman bugünleri çok ararız”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu