GündemYaşam

Sobi Bir Öyle Bir Böyle! Bu Nasıl İş?

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, son dönemde yaptığı sosyal medya paylaşımları ile adeta kendine güldüren tepkileri üzerine çekti. Bir süre kent konseyi başkanlığında da bulunan ve çevreye olan duyarlılığı ile kendini öne atan tavırları olan Sobi’nin paylaşımları şaşırttı.

5 Haziran 2022’de bir paylaşım yaparak Ünye Madencilik Bentonit işletmesinin doğayı katlettiğini savunan Adnan Sobi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Ünye ziyareti sonrasında yaptığı paylaşım ile de adeta bentonit hayranı olduğunu gösteren bir tavır sergiledi.Toplum önünde sivil toplum kuruluşlarına önderlik eden kişiliği ile tanınan Sobi’nin paylaşımları Ünyelileri şaşırttı.

 

“Bentonit Doğa Katlimı!”

Sobi, ilk paylaşımında;

“5 Haziran Dünya Çevre Günü. Yorum sizin… Tek çare; Tarım ve Doğa…”

şeklinde ifadeler kullanırken bentonit sahalarını da paylaştı.

 

“Dünyanın En Kaliteli Bentonit Yatakları!”

Sobi, o paylaşımın üzerinden daha bir ay geçmeden, Bakan Varank’ın Ünye Ziyaretlerinin hemen sonrasında;

“Dünyanın en kaliteli Beyaz Bentonit maden yatakları Ünye’de, en büyük yelpazeye sahip Bentonit üretimi Ünye Madencilik’te ama T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı fabrikanın 100m. önünden iki kez geçiyor ve göremiyor. Neredesin; Ünye Ticaret ve Sanayi Odası – ÜTSO… Tebrikler Tayfun Karataş, Tebrikler Fatso – Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Tebrikler Bentaş Bentonit,Tebrikler #Fatsa”

ifadelerini paylaştı.

Aynı kişinin kaleminden çıkan, birincisinde bentonit sahalarına karşı olurken ikincisinde adeta bentoniti öven, hatta Bakan Varank’a “Kör müsün?” dercesine yapılan bu paylaşımlar kamuoyunda, “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?” şeklinde yorum gördü.

Sobi’nin düşüncelerindeki bu değişim neye yorumlanır bilinmez ancak bu paylaşımlar ilçe kamuoyunda bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu