GündemİlçelerSiyasetÜnye

Sorular Ünye İçin!

Anketten Ünye İçin Ne Sonuç Çıktı?

Yerel seçimlere az bir süre kala Parti Genel Merkezleri yada kendinin halk nezdinde nerede olduğunu görmek isteyenlerin anket firmaları ile anlaşarak, kamuoyu araştırması yaptırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Kodar Anket Firması Ünye’de geniş çaplı bir araştırma yaptı. Ünye’nin kapanan beldeleri dahil hemen hemen her mahalleye girerek bir çok insana sorular sordular.

Anketörler vatandaşa üç soru sordu bunlardan ilginç olanı ise ikinci soru idi. “Mevcut Başkan Tekrar Aday Olursa Yeniden Oy Verir misiniz” oldu.

  1. Ünye Belediye Başkanından memnun musunuz, performansını nasıl değerlendiriyorsunuz.
  2. Mevcut Başkan Tekrar Aday Olursa, Yeniden Oy Verir misiniz
  3. Seçimlerde oyunuzu hangi adaya vermek istiyorsunuz, düşündüğünüz bir aday var mı?

Vatandaşın verdiği cevaplar merak edilirken Kodar araştırma firması sahibi ve Baş Sosyoloğu Fatih Korkmaz “Biz bir araştırma firmasıyız, yıllardır Karadeniz bölgesinde de bu çalışmaları bizler yürütüyoruz. Bize bu anketi yaptıran bir ajans var, biz verileri işi aldığımız ajansa teslim ederiz. Onlar bu sonucu kamuoyu ile paylaşır veya paylaşmaz onların takdiridir. Şu ana kadar yaptığımız anketlerde şaşma olmadığı için ajans bizle yıllardır çalışmayı sürdürüyor ve her geçen gün yeni iller ve ilçeler araştırma şirketimize dahil oluyor” dedi.

Bizlerde kamuoyu gibi sayın başkanın karnesini merak etmiyor değiliz.

2

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu