ÜnyeGündemSpor

Sporda Başarıya Giden Yol Konuşuldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde her yıl düzenlenen “Amatör Spor Haftası” bu yıl 3-9 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulması, sporun tabana yayılması ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Amatör Spor Haftası” kutlamaları kapsamında Gülyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 1994 yılında Dünya Gençler Boks Şampiyonu olan Mustafa Genç, ‘Sporda Başarıya Giden Yol’ adlı söyleşide Gülyalı’daki genç sporcularla buluştu.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Gülyalı Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşiye Gülyalı Kaymakamı Mustafa Bayram’ın yanı sıra Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi, Ordu Doğa Koleji, Ayşe Şahin Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gülyalı Merkez Ortaokulu ve Turnasuyu Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri de söyleşiye katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Söyleşiden önce “Hayatım Boks” adlı belgesel öğrencilerle birlikte izlendi. Genç; spor yapmanın yararları, sporda başarının sırları, sporcu ahlakı, sporun insan hayatına ve kariyerine verdiği olumlu etkiler ve diğer konularda geniş bir biçimde bilgi verip, boksa nasıl başladığını ve dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarı öyküsünü anlattı. Ardından birçok öğrencinin katıldığı söyleşi soru cevap bölümü ile devam etti.  Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç soru soran öğrencilere kitap hediye etti. Keyifli dakikalar yaşandı.

Söyleşi sonunda başarılı öğrencilere ve antrenörlere Gülyalı Kaymakamı Mustafa Bayram ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç tarafından plaket takdim edildi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu