ÇevreGündemİlçelerOrdu Büyükşehir BelediyesiTarımÜnyeYaşam

Su Sıkıntısı Eylem Yaptırdı

Mahalleli Belediyenin Kapısına Dayandı

Ünye’nin Beylerce mahallesi sakinleri Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek su sorununu en güçlü şekilde duyurmak için pankart açtılar.

Beylerce Mahallesi Muhtarı, azaları ve mahalle sakinleri ile birlikte Ordu’ya çıkartma yapmak durumunda kaldık, çünkü su hayattır, su sadece biz insanların değil, diğer canlılar içinde bir ihtiyaçtır. Yıllardır çalmadığımız kapı kalmadı, hep bir bahane ile bu kapılardan geri döndük, tamam keşif yapıldı, ihaleye çıkıyor, ihaleye çıktı söylemleri ile yıllar geçti ama ortada maalesef su yok. Mahalle sakinleri muhtar hani suyu getirecektiniz her gün her hafta bir bahanen var deyip bizi işi takip etmediğimizi düşünerek topa tutuyorlar. Bende azalarım ve vatandaşlarım ile birlikte işin kaynağına bir kez daha gelelim istedik” dedi.

21 Yüzyılda Suyumuz Yok

Mahalleli olarak 2017 yılı itibarı ile borularımızın yüzde 70 oranında döşenmesine rağmen hala bir çözüm bulunamaması bizleri zor duruma bırakıyor diyen Muhtar Hüseyin Ereren “Ne yazık ki 21 Yüzyılda sağlıklı içme suyumuz yok. İnsanlarımız özellikler yaz aylarında içme suyu ve diğer ihtiyaçlar için ne yazık ki derelerimizden akan sağlıksız sulardan karşılamaktadır. Hatta köyümüzün içme suyu hattı için defalarca ilgililerce gelinmiş her itirazımız sonrasında yer altına onlarca metre su borusu döşenmiş toprak altında öylece durmaktadır. Bu borular bedava imal edilmiyor. Bu milletin zar zor ödedikleri vergilerden ödeniyor. Arada bir Büyükşehir belediyemiz Tankerle köye su getiriyor ama yeterli değil. Borular toprak altında bekletilerek Milli servete zarar verilmektedir ”dedi.

2014 yılından beri içme suyu müracaatlarımıza çözüm bulamadık diyen Muhtar Ereren “Mahallemizin sakinlerinin sesini yetkililere duyurmak amacıyla burada zorunlu olarak toplandık ve bu basın açıklamasını yapıyoruz. İnşallah feryadımız, susuzluktan yanan yüreğimizin sesi yetkililerce değerlendirilerek Beylerce Köyü Mahallemizin içme suyu sorununa çözüm oluşturabiliriz” açıklamasının ardından Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Muhtar, aza ve sözcüleri salona davet ettiler.

Sizin İçin Gece Gündüz Çalışanları Protesto Etmeyin

OSKİ Genel müdürü gelene kadar iki saatte salonda bekledik diyen muhtar Hüseyin Ereren “ Yıllardır duyduğumuz sözleri yeniden dinledik, suyun ihalesi yapıldı, ancak size doğru bilgi verilmemiş, bakın size tankerle su gönderiyoruz, kimsenin çözemediği sorunu biz çözeceğiz dedi. Sanki şuana kadar işin başında onlar yokmuş ve siz gidin bir yıl içinde su işi çözülecek, birde sizin için gece gündüz çalışan ekibi protesto ediyorsunuz deyip bir güzel azarımızı da işitip geri döndük. Ancak bunu da unutmayacağız.

Susuz Beylerce Koyu 7      Susuz Beylerce Koyu 5           Susuz Beylerce Koyu 4

Susuz Beylerce Koyu 2

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu