GündemÜnyeYaşam

Tek İsteği Hayalinin Gerçek Olması

Iğdırlı 70 yaşındaki Çiçek Demir, 300 yıllık antika Rus- Fransız yapımı semaveri satarak Umre hayalini gerçekleştirmek istiyor.

7 yıl önce Iğdır’dan Ünye’ye taşınan Demir ailesi, atalarından bu güne kadar gözü gibi baktıkları hatıralarını Umre hayalini gerçekleştirmek için değerini bilen birinin iyi bir fiyata vererek satılmasını istiyor.

 

“Hayalim Gerçek Olursa Dünyanın En Mutlu İnsanı Olurum”

Ünye’nin Çamurlu Mahallesi’nde oturan Demir ailesi gerçek değerinde bir fiyat verilmediği için evlerinde aksesuar olarak kullandıkları antika semaverlerinin artık bir işe yaramasını istediklerini söyledi.

Yıllardır özlem duyduğu ancak bir türlü bazı sebeplerden dolayı Umre hayalini gerçekleştiremeyen Çiçek Hanım, “Eğer Umre hayalim gerçek olursa dünyanın en mutlu insanı olurum” diyerek antika semaverlerini satılığa çıkardığını duyurdu.

Memleketi Iğdır’da tanesine 3 bin dolar verdiklerini ancak çok daha fazla edeceğini düşündüğü için satmadığını söyleyen Çiçek Demir,

“300 yıllık olduğu bilinen semaverlerin Rus ve Fransa savaşlarında Ordu’ya yetecek kadar çay demlendiğini büyüklerimizden hep dinlerdik. Semaverlerin üzerinde bulunan tarihi mühür ve damgaları var. 1881 ve 1860 yılı tarihleri bulunuyor. Bu işin değerini kıymetini bilenler gelip inceledikleri zaman ne kadar önemli olduğunu görür. Bunların değeri ölçülmez. Herkes almak istiyor ancak ucuza mal etmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu