GündemEğitimSporTeknolojiÜnyeYaşam

Teknofest’te Türkiye 2.Si Oldu!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen, İstanbul Havaalanında gerçekleşen ve 2.5 milyon misafirin ziyaret ettiği dünyanın en büyük Teknoloji, Uzay ve Havacılık Festivalinde 2023 Liseler Arası İHA Yarışması Finallerine Ordu’nun gururu Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi, yarışma desteği almadan kendi imkânları ile katılım sağladı ve Cevher-ül Cezeri İHA takımı Türkiye 2.si oldu.

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada önceki başarılar da hatırlatılarak emeği geçenlere teşekkür edildi, başarılar tebrik edildi.
Yapılan değerlendirmede şu ifadelere yer verildi:
“Okulumuz, TEKNOFEST’in gerçekleştiği yıllarda damga vuran başarılar elde etmiştir. 2021 yılında Türkiye finalisti olan takımımız, 2022 yılında Cevher-ül Cezeri, Ünye Yesevive Fethü Sema adlı 3 Takımızla Türkiye finalisti ve aynı yıl 2 Takımımız Teknofestte Türkiye 3.sü ve Türkiye 4.sü olmuştur.2023 yılında ise Cevher-ül Cezeri takımımız Teknofestte Liseler Arası İHA Yarışmasında Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.Ayrıca görev videosu sıralamasında da Türkiye 1.si olmuştur.
Başarının tesadüf olmadığını gösteren başta Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Erdal SEZGÜL’e, gece gündüz tatillerde dahi çalışıp emek veren öğrencilerimiz Kaptan; Muzaffer Eren DEMİR, Takım Üyeleri; İsa Tuğra İMECE, Muhammed Eren DEMİRCİ, Utku YAZLI, Erdal ERDİM, Akif ŞEN ve Zafer ODABAŞI’nıtebrik eder, emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ordu ilimize ve Ünye ilçemize hayırlı olsun. Değer katmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda; Ordu Valisi Tuncay SONEL Beye, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi GÜLER Beye, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU Beye, Ünye Kaymakamı Ayhan IŞIK Beye, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin TAVLI Beye, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür TOKGÖZ Beye ve Okul Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK Beye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”
Haber: Talip KOCAKOÇ

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu