GündemAltınorduÇevre

“Temiz Çevre İle Geleceğe Daha Fazla Umut”

30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesi Akyazı Sahilinde farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Türkiye tarafından sunulan öneri üzerine Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edilen 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü Ordu’da ilk defa kutlandı. Bu kapsamda Ordu Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı ile Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerince güne farkındalık oluşturmak ve vatandaşları bilinçlendirmek üzere Akyazı Sahili’nde çevre temizliği yapıldı.

 

“Temiz Çevre İle Geleceğe Daha Fazla Umut”

Ordu Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanı Sefa Okutucu 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’nün Türkiye’de ve Ordu’da ilk defa kutlandığını söyledi.

 

Daire Başkanı Okutucu şöyle konuştu:

“Bugün 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü. 2022 yılının son ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen Uluslararası Sıfır Atık Günü’nü ilk kez kutlamak adına ve buna farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledik. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanlığımızca güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. İlimiz diğer şehirlere oranla daha temiz ve yaşanabilir bir kent. Bugün burada organik atıkları ve ambalaj atıklarını ayrı bir bölgede toplama yapıyoruz. Vatandaşlarımıza da çağrımız evlerinde organik atıkları ve ambalaj atıklarını ayrı bir torbada toplayarak atık getirme merkezlerine getirmesi. Böylelikle geleceğimize daha fazla umut bırakmış olabiliriz.”

 

“Daha Temiz Bir Ordu İçin 7-24 Çalışıyoruz”

Ordu’nun daha temiz bir şehir olması için çalıştıklarını ifade eden Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürü Hayati Ağıl, “Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımız olarak şehrimizin daha temiz olması adına tüm ekip ve ekipmanlarımız ile sorumluluk alanlarımızda 7-24 çalışıyoruz. Dünya da Sıfır Atık Günü’nün olması da ayrıca önem arz ediyor. Özellikle iklim değişikliklerinin yoğun olarak yaşandığı süreçte bunu fazlasıyla hissetmekteyiz. Biz de vatandaşlarımızdan çevremizin daha temiz olması için desteğe davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu