GündemYaşam

Teşekkürler Dominik Livakovic

Hırvatistan Milli Takım kalecisi Dominik Livakovic, 2022 Dünya Kupası çeyrek finalinde Brezilya’ya karşı giydiği forma ve eldivenleri, depremzedeler için bağışladı. Bağışı, Türkiye’nin Hırvatistan Büyükelçisi, Ünyeli Hemşehrimiz Yavuz Selim Kıran kabul etti.

Türkiye’de 6 Şubat sabahı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve saat 13. 24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen şiddetli iki büyük depremler,  10 ilde büyük yıkımlara ve can kaybına neden oldu. Yaşanan deprem felaketi sonrası yaraları sarmak ve depremzedelere yardımda bulunmak için dünyanın dört bir yanından gelen yardımlar devam ederken spor dünyasından da destekler gelmeye devam ediyor.

Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından, depremzedeler için başlatılan yardım kampanyasına destekler çığ gibi büyürken bu desteklere katılan bir isimde Hırvatistan Milli Takım kalecisi Dominik Livakovic oldu.

Livakovic, Dünya Kupası çeyrek finalinde Brezilya’ya karşı giydiği forma ve eldivenleri, depremzedeler için Türkiye’nin Zagreb büyükelçiliğine bağışladı.

Türkiye Cumhuriyeti Zagreb Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran, yaptığı açıklamada,

“Hırvat Milli Kaleci Dominik Livakoviç, Dünya Kupası’nda Brezilya’ya karşı yine devleşerek takımını yarı finale çıkardığı formasını ve penaltıları kurtardığı eldivenini geliri depremzedeler için kullanılmak üzere teslim etti” ifadesini kullandı.

28 yaşındaki kaleci, 2022 Dünya Kupası Çeyrek Finali’nde oynanan Brezilya – Hırvatistan karşılaşmasında kurtardığı penaltılarla takımını yarı finale taşımıştı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu