GündemEkonomiSiyaset

Tobay: “Üretim ve Markalaşmaya Yönelen Bir Ordu Hayalindeyim”

Ak Parti Ordu Milletvekili Aday Adayı Ali Osman Tobay, Ordu’nun markalaşarak geleceği hedeflemesi gerektiğine dikkat çekerek dünyadan örnekler verdi, sadece medikal hint keneviri yetiştiriciliğinin bile ciddi bir ekonomik marka olabileceğine işaret etti.

Saha ziyaretleri kapsamında Alp Medya Ajans’ı ziyaret eden Tobay ve beraberindeki heyet, Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ile istişarelerde bulundular. Memleket sevdası ile hareket ettiklerini ve sahadan hiç kopmadıklarının altını çizen Tobay, üretim vurgusu yaptı, marka kent olabilmenin ayak izlerinden bahsetti.

Kendisi de bir iletişimci olan Tobay, iletişim devrinde aracı bir milletvekili olacağını ve yatırım ve hizmetlerin Ordu’ya daha kolay bir akış olarak gelebilmesi için gayret edeceğini söyledi. Ordu için hayallerinin olduğunu söyleyen Tobay, dünyanın faklı şehirlerinden örnekler vererek Ordu’nun da yerelden dünyaya açılan bir pencereye sahip olabileceğini ifade etti. Medikal hint kenevirinin fındığa göre 10 kat daha büyük bir gelir ve marka statüsü getirebileceğini söyleyerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

 

“Hizmet ve Yatırımlar İçin Aracı Olmak Hedefindeyim”

Ak parti Ordu Milletvekili aday adayı Ali Osman Tobay’ın açıklamaları şu şekilde:

“Dünyada iletişim sektörü çok büyük bir meslek. Bütün kurumların başında bir iletişim birimi var ve halk ile kurumun arasında köprü kuruyor. Bizlerin işi de bu. Ben iletişimciyim. Ankara çevremiz de geniş. Orduya ne yapacaksın diyorlar. Ben Ordu için bir şey yapmayacağım. Ordu için yapılması gereken işleri kolaylaştıracağım ben, aracı olacağım.”

“Fransa’nın küçücük bir şehri, Cannes diye bir şehir. Ama dünyanın her yerinde Cannes şehrini bilirler. Bundan 20 sene önce Bodrum denilen yeri kim biliyordu. Şimdi bilmeyen yok dünyada. İşte bu markalaşmadır. Mesela Almanya’nın küçücük kentlerinin dünyaya marka olan spor kulüpleri var. ”

 

“Üretim ve Markalaşmayı Önemsemeliyiz”

“Ben markalaşma anlamında bir şeyler kat ak istiyorum Ordu’ya. Özellikle bu hint keneviri üzerine medikal projeler üzerine çalışıyoruz. ordunun hint keneviri yetiştirmek için arazisi çok müsait. Ve medikal hint keneviri olarak 10 dönümde üretilen kenevir 100 dönüm fındığa bedel. Çam ağacının 10 katı oksijen üretiyor. Tamamen doğal bir nimet. Evet yasaklanmış bir ürün ama tıbbi anlamda kullanarak Ordu’dan dünyaya sağlık dağıtamaz mıyız? Ben bu anlamdaki projelerimi, çalışmalarımı memleketim için kullanmak isterim. Kalkınmayı sağlayacağız. Bireysel olarak değil kurumsal bir kalkınma olarak bakacağız olaya.”

 

Tobay, açıklamalarını, “Ak Parti’ye ciddi bir teveccüh olduğunu görüyoruz . Aday adayı sayımız oldukça fazla. Yüzde 0.1 şansımız bile olsa ben memleket derdindeyim. Hiçbir zaman Ünye ile, Ordu ile aramızı bozmadık. Görevlerimiz sebebiyle uzakta da olsak sonuçta buralardan habersiz kalmadık.” ifadeleriyle sürdürdü.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu