GündemÜnye

Toplantıya Katılım Az Olunca Oda Başkanı Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Ünye Terziler Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası İsmet Çat, düzenledikleri birlik beraberlik toplantısına katılım az olması sebebiyle adeta açtı ağzını yumdu gözünü. Kuaförlerin yeni fiyat tariflerinin de dağıtılacağı toplantıya “Tarife tepkisi” sebebiyle katılım az olunca, Başkan Çat, “Biz ahilikten geliyoruz, tertipli düzenli olmamız lazım, ahlaklı olmamız lazım, ne şimdi bu, hani birlik beraberlik? Ben kime konuşayım ne anlatayım?” dedi. 540 kişilik üyesi bulunan odanın toplantısına yaklaşık 30 kişi katılım sağladı.

 

Oda tarafından kuaför esnafına yönelik birlik beraberlik buluşması düzenlendi. Pandemi süreci sebebiyle bir araya gelemeyen esnaflar bu toplantı vesilesiyle Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde sektörel değerlendirme ve fikir alışverişinde bulundular.

Ünye Terziler Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, toplantının açılış konuşmasında pandemi ve çeşitli sıkıntıların ardından böyle bir ortamda üyelerle buluşmaktan mutlu olduklarını söylese de katılımın az olmasından ötürü tepkisini de ortaya koydu.

 

Çat: “Utanıyorum, Kime Konuşayım?”

Çat, programa katılan üyelere teşekkür ederken, tertipli düzenli bir esnaf birliğinin sağlanmasına dikkat çekti, fiyat tarifeleri standardının sağlanması gerektiğini söyledi. Çat birlik beraberlik sağlamayan üyeleri hedef alarak yaptığı konuşmasında;

“Ahilikten gelen insanlarız biz. Sanatkarız biz. Sanatkar demek düzenli demektir, tertipli demektir. Herkesin fiyat tarifesi var ve her esnafımızın bu tarifeleri alması lazım. Oda olarak birlik beraberlik buluşması yapalım dedik. Neden katılım bu kadar az oldu. Olmaz böyle olmaz. Kuaför camiasındaki arkadaşlarımızın böyle yapmaması lazım. Ben kime konuşacağım şimdi. Sizlerden utanıyorum. Toplantı istenildiği zaman yapmadık mı, sıkıntıları değerlendirelim istedik. Ben sizin adınıza buradayım. Ama baktığımda hani neden kimse yok. Buradaki arkadaşlarımız her gün gördüğümüz arkadaşlarımız.

Fiyat tarifesini ben vermiyorum. Bakanlık veriyor. 3 ay 10 günden beri ben bu tarifeyi bekliyorum, uğraşıyorum. Hemen bir anda gelmiyor. Bir fiyat standardımız olsun dedik.

Utanıyorum, konuşamıyorum. Zaten her gün görüştüğümüz insanlarsınız. Ben buradaki konuları kime anlatayım kime ne konuşayım şimdi. Belediye başkanımızı da davet ediyorduk ki gelirse utanmaz mıyız bu kadar adamız diye. Birbirimize sahip çıkalım arkadaşlar. Gelmeyenler de bizim insanlarımız. Ünye’de fiyat tarifesi üzerinden çalışan fırıncılarımız var, taksicilerimiz var. Tarife dışına çıkmayın kardeşim. Doğrusu bu. Çıkmayalım. Bu hususa riayet edersek mesleki birlik ve dayanışma sağlanmış olur. Odanıza da sahip çıkın arkadaşlar. Ben isterdim ki sizlerin içinden birileri gelsin zaman zaman ve sorsun. Başkanım nasılsınız, bu oda nasıl yürüyor diye sorsun. Böyle mi sahip çıkacağız biz bu odaya?” ifadelerine yer verdi.

 

Toplantı sonrasında kuaför esnafına yeni fiyat tarifesi levhaları teslim edildi. Toplantı programı birlik beraberlik mesajları ve odanın hedefleri konuşularak toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu