GündemİlçelerİllerOrduSiyasetÜnye

Torunoğlu, “İYİ Parti Kadroları Olarak Bizler Her Türlü Erken Seçime Hazırız”

Ünye İyi Parti Teşkilatı 2023 seçimlerine hazır olduklarını belirtti.

Alp TV’ye verdiği özel demeci ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasım ayında seçim yok, 2023 yılının Haziran ayında seçim olacağını açıklamasının ardından partilerde bir hareketlenme olduğu gözlerden kaçmadı.

 

Ünye İyi Parti Basın Sözcüsü Berkay Torunoğlu açıklamasında şunları dile getirdi:

“İçinde bulunduğumuz ekonomik krizin her geçen gün derinleşmesine rağmen, İktidarın yapısal reformlara karşı direnç göstermesi,  Ülkemizi daha büyük bir yükün altına sokuyor.  Bu kriz bir günde ortaya çıkmadı.  Zaman içinde uygulanan yanlış para politikaları, iç ve dış siyasette sergilenen yanlış tavırlar üst üste gelince ve iktidar halktan kopup belli çevrelerin taleplerine odaklanınca; Ülkemiz bu büyük kriz ortamına teslim olmak zorunda bırakıldı.

İYİ Parti olarak biz; insanlarımızın bu coğrafyanın kaderi gibi algıladıkları ekonomik krizlere karşı çözüm önerilerimizi 4.sünü düzenlediğimiz  ‘İYİ KALKINMA KONGRELERİMİZ’ aracılığıyla kamuoyuyla paylaşıyor ve iktidarın da bilgisine sunuyoruz.

İktidarın birçok alanda olduğu gibi ekonomide de kontrolü kaybettiğini ve Türkiye’yi daha derin sorunlarla yüzleşmek zorunda bıraktığını vatandaşlarımız net bir şekilde görüyor. Bu nedenle de İYİ Parti’ye olan ilgi her geçen gün artıyor” diye söyledi.

 

Torunoğlu, “İYİ Parti Kadroları Olarak Bizler Her Türlü Erken Seçime Hazırız”

“Gündemde olmamasına rağmen Sayın Cumhurbaşkanımız adaylığını açıkladı diye ifade eden Torunoğlu:

“Kendisine başarılar diliyoruz ancak kaçırdığımız bir nokta var. Seçim kanuna göre seçimler zamanında yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı tekrar aday olamıyor. Seçim kanununda bir değişiklik yapılması ve bunun Anayasa mahkemesi süzgecinden geçmesi gerekiyor. Bu nedenle hem ekonominin sürdürülemez olması,  hem de Cumhurbaşkanının erken seçim dışında (kanun değişikliği yapılmazsa) yeniden aday olamaması en doğru yolun bir erken seçim olduğu izlenimini uyandırıyor. Zaten bugün sokaklarda kurtuluşu erken seçimde görüyor. İYİ Parti kadroları olarak bizler her türlü erken seçime hazırız. İYİ Parti Kadroları olarak biz Türkiye’yi yeniden şahlandıracak, milletimizi içine düştüğü çıkmazdan kurtaracak, kamplaştırılan, kutuplaştırılan insanımızı yeniden bütünleştirecek, gençlerimizi hayalleriyle buluşturacak politikalarımızla iktidar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Az Kaldı !” dedi.

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu