GündemSiyaset

Tosun: “Deva Partisi Oyunu İdris Naim Şahin’den Yana Kullanacak”

DEVA Partisi Ünye ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek 14 Mayıs seçimleri için aday adayı olan İrfan Tosun, gelinen süreci değerlendirdi ve “Ben olmak istemedim, Ünyeli bir milletvekilimiz olsun istedim” ifadelerini kullandı. Millet ittifakı ortağı İYİ Parti’nin İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin’i 1. sıradan aday göstermesinin çok yerinde bir karar olduğunu vurgulayan Tosun, Ünye’nin yıllardır çözüme kavuşamayan sorunlarına da değindi. Son seçimden bu yana geçen 4 yıla işaret eden, Gazeteci Yazar kişiliği ile tanınan DEVA Partili Tosun, vaatlere rağmen Ünye’de bir çivi çakılmadığına dikkat çekti. Alp Tv ekranlarında yayınlanan ve Gazeteci Hamza Alp’in hazırlayıp sunduğu “Seçim 23” programında konuşan İrfan Tosun’un açıklamaları şu şekilde oluştu:

 

“Ünye Vekilsiz Kalmamalı”

Siyaset çok farklı bir kulvar. Neyin ne olduğu belli olmuyor. Tabii ben hiçbir zaman vekillik falan düşünmedim ki bunu en iyi bilenlerden birisiniz. Sizle bunun hep istişaresini yaptık. Yaklaşık 36 yıllık siyasi bir tecrübem var. Ünye bugün Türkiye’de birçok vilayetten büyük bir ilçe. Ünye kesinlikle bakansız kalmamalı veya milletvekilsiz kalmamalı. 2015 yılından başlayan ve 2023 olduğu halde bitmeyen bir kültür sarayının derdini anlatabileceğim bir vekilim olmalı. Ankara’da bir sesimiz olmalı!

 

“Yıllardır Ünye’nin Sorunlarına Çözüm Yok!”

Sayın Milletvekili Ergün Taşçı, demişti ki 2022’nin haziran ayında küçük sanayi sitesi anahtarını alçak ve kapısını açacak demişti. Ne oldu? Ünyelideki birçok problemlerden biri de trafik. Akkuş-Niksar yolunun çözülmesiyle ilgili sadece tabela operasyonu yaptılar. Yani bununla ilgili bir çözüm yapmadılar. Ünye esnafını, değerli esnafını tuttular Tabakhane deresinin dibine atıllar. Vaatler, vaatler… Aradan 4 yıl geçmesine rağmen hala çakılan bir çivi yok. Oradaki esnafımızın gidebilecek bir tuvaleti, lavabosu bile yok. Netice itibariyle herkes kendi kapısının önünü süpürdüğü için. Ben de istedim ki bir vekilimiz olması lazım. Üstüne basa basa söylüyorum ben olmak istemedim, Ünyeli olsun istedim.

 

“İYİ Parti’nin İdris Naim Şahin Hamlesi Çok Önemli”

İyi Partiden bir arkadaşım listede 2. Sıraya gelsin ben onu desteklerim demiştim. Sayın İdris Naim Şahin’in İyi Parti’de birinci sıra adayı olması Ünye için çok önemli. Bence İyi parti çok büyük ve güzel bir hamle yaptı. Bugün listelere baktığımız zaman çok büyük tepkiler ve istifalar var.

Benim için partimden önce de Ünye geliyor. Hiç kimse kusura bakmasın. Ben Ünye sevdalısıyım benim Ünye’ye bakışım çok farklı. Şahsım olarak ben İyi Partiden ziyade Sayın İdris Naim Şahin’e çalışacağımı açık açık dile getiriyorum. Neden? Zaten aynı kulvardayız. Bu kulvar içerisinde baktığınız zaman AK Parti’de bir tane Ünyeli vekil yok. Adayı yok. Gerek tecrübesiyle gerek siyasi bilgisiyle, Ünye’ye hâkimiyetiyle ben Sayın İdris Bey’in Ünye’ye çok güzel hizmetler yapacağını düşünüyorum. DEVA Partisi oyunu İdris Naim Şahin’den yana kullanacaktır. 

İşte ben neden İdris Naim Şahin diyorum biliyor musunuz? Ben İdris Naim’i yakinen tanıdığım değerli bir abim bir büyüğümdür. İdris Bey Ünyeli çok insanı işe yerleştirmiştir değil mi? Vesile olmuştur. Yani çalabilecek bir kapım var.”

 

“Bakan mı Olacak, Milletvekili mi Olacak!”

Birçok istifa haberi aldık ancak siyasetle küs olunmaz. Partiler gelip geçeler yasalar bakidir. Şu anki yasalarımıza göre Sayın cumhurbaşkanımızın 3. Dönem Cumhurbaşkanlığına aday olması yasal değil. Kendilerine göre yasal Millet ittifakına göre değil.

Bakanların adaylıklarından dolayı istifa etmeleri gerekiyor. Şimdi Milli Eğitim Bakanı gelecek. AK Partinin 1. Sıra milletvekili adayı olacak. Ne yapsın benim ilçe milli eğitim müdürüm? Ne yapacak şimdi? Mecburen karşısına gidecek, ceket kapatıp hoş geldiniz diyecek. Demek zorunda çünkü hala Bakan sıfatında. Bu şimdi dengeli bir terazi mi?

Haber: Meltem Arslan

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu