GündemÇevreİlçelerOrdu Büyükşehir BelediyesiUlaşımÜnyeYaşam

TRAFİK SORUNU BİTMİYOR!

 

Dolmuş Hatları Trafik Sorununun Çözümünün Bir Parçası

DOLMUŞ ESNAFI ÇÖZÜM BEKLİYOR!

 

Ünye’de trafik sorunu bitmek bilmiyor. Adeta kangren haline gelen trafik kargaşasına ilişkin Ünye’deki dolmuş esnaf başkanlarının görüşünü aldık. Sorun ve sıkıntıları tekrar hatırlatan başkanlar, çözüme yönelik çalışmaların başladığını söyleyerek kendileri de çözüm önerilerini sundular.

Bu soruna ilişkin Şeyh Yunus Dolmuş Hattı Başkanı Ömer Alparslan’ın görüşünü aldık.

Başkan Alparslan, “Niksar caddesindeki trafik sorunu ilgili bir çalışma başlatıldı.  Mimar Nihat Şen’in bu konu ilgili bir projesi vardı. Bu projede stadyumun oradan içeriye girip Büyük Cami önünden Rüzgârlı sokaktan asfalta çıkış projesi olarak hazırlamışlardı. Biz buna karşı çıktık.  Çünkü şuanda tıkanan trafik bu proje ile daha çok tıkanacaktır. Bu proje iptal oldu yeni çalışma başlattılar biz de bu çalışmayı bekliyoruz” dedi.

 

Dolmuş Durak Yerleri İşaretlendi

Geçen hafta sanayiden Niksar caddesine kadar olan güzergâhta kaldırımlara dolmuş durak yerlerini işaretledik diye söyleyen Başkan Alparslan,”Niksar caddesinde 18 tane giriş çıkış var. Bu aralardan her türlü araç girip çıkabiliyor.  Birini giriş birini çıkış şeklinde levhalar koymak gerekli. Ünye’nin dolmuş durağı ve levhası yok. Bunun için bu projenin yapılmasını bekliyorum. Bu bölgeye duraklar kurulacak, stadyumun oradaki kavşağa göbek yapılacak. Bu çalışma yaklaşık 10 15 gün içerisinde başlayacak” diye belirtti.

 

Dolmuş Şoförleri Çözüm Üretiyor!

Şeyh Yunus Dolmuş Şoförü Mustafa Karaağaç, ise yaptığı değerlendirmede;  “ Büyük araçlar olan kamyonların, otobüslerin içeriye girip çıkmasının belirli bir saatlerde geçmesi gereklidir.  Niksar caddesine olan ara girişlerin kapatılması lazım. Bizler araçlarımızla şehir içerisine girerken ızdırap çekiyoruz” diye söyledi.

Dolmuş Şoförü Recai Şirin ise trafik sorunun çözümünde sanayi tarafındaki ışıkların iç yola verilmesi ve buralarda levhaların konulması gereklidir. Bizim Büyükşehirden sürekli olarak istediğimiz bir ricamız var. Şu girişteki levhaların ve ticari araçların şehir içinden geçilmesine önlem alınmasını istiyoruz. Ünye’de herkes istediği gibi park yapıyor, bilinçsizce u dönüşü yapıyorlar. Her kavşaktan içeri girilmemeli ki ancak bu şekilde trafik çözümüne yardımcı olur” dedi.

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu