Gündem

Tüfe Açıkladı!

 

TÜİK Temmuz zammı için belirleyici olacak Haziran ayı enflasyon oranı (TÜFE) açıklamasını yaptı. Milyonlarca emekli ve memur TÜİK tarafından gelecek Haziran enflasyonuna odaklanmıştı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre, Haziran ayında enflasyon aylık yüzde 4,95 artarken, yıllık enflasyon yüzde 78,6 oldu. Enflasyon rakamlarının gelmesiyle birlikte memur ve emekli maaşlarına Temmuz ayında yapılacak zam oranı da belli oldu.

 

Açıklanan rakamlarla beraber ‘Temmuz 2022 emekli maaşı ve memur zam oranı belli oldu mu? Emekli zammı ve memur zammı ne kadar olacak’ soruları yanıt bulmuş oldu.

Haziran ayı enflasyon oranı belli oldu. Buna göre Haziran ayı enflasyon ile beraber emekli zammı ve memur maaş zammıda kesinleşti. Memur ve memur emeklisi için maaş zammı yüzde 41,85, SSK ve Bağkur emeklisi maaş zammı ise 42,35 oldu.

 

Emekli Ve Memur Temmuz Zammı Tablosu Netleşti!

TÜFE’nin açıklamış olduğu göstergede Temmuz ayında gerçekleştirilen emekli ve memur zammının tablosu belli oldu.

6 aylık enflasyon oranı: 42,35, SSK ve Bağ-Kur Temmuz zammı: 42,35, Memur enflasyon farkı: 34,85, Memur toplu sözleşme zammı: 7, Memur ve memur emeklisi zam oranı: 41,85, Ek zam beklentisi: 3, Ek zamlı memur zam oranı: 44,85….

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu