GündemKültür- SanatKültür-Sanat

Üçpınarlılar, Anadolu Ezgileriyle Gönüllere Dokundu

Ünye Üçpınar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadınlar ve Gençlik Kolları düzenlediği sanat gecesinde birbirinden güzel Anadolu ezgilerini Ünyelilerle buluşturdu.

Deyişlerin hep bir ağızdan söylendiği anlamlı gecede kardeşlik, birlik ve muhabbet mesajları verildi.

Ünye Belediyesi Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde organize edilen programda Semah Ekibi Hocası Emre Duman koordinesindeki semah gösterileri görülmeye değer bir performans sergiledi.

Sanatçı Ersan Ordulu’nun türküleri ve Şef Recai Mercan yönetimindeki Koro, dinleyicilerden tam not aldı.

Programa,  Ünye ve Ordu genelinden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Memleket Partisi Ordu İl Başkanı Mahir Akdere ve Memleket Partisi Ordu Milletvekili Adayları Sebanur Delican Özdemir, Cumhur İnce, Mustafa Baştepe, Alevi Dedesi Emrah Çolak ve Üçpınar’a gönül verenler katılım gösterdi.

Programa Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da katılarak dernek yönetimine bu anlamlı Ramazan gecesinde düzenledikleri sanat dolu program vesilesiyle teşekkür etti. Başkan Tavlı, derneğe çalışmalarında başarı dileklerini iletti. Geceye, ilerleyen dakikalarda Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat da katıldı.

Programın sonunda Üçpınar Köyü Derneği Başkanı Kesime Bozkurt, yaptığı konuşmada Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın dernek adına düzenledikleri programda çok katkısı olduğunu ve kendilerinden desteğini esirgemediğini söyleyerek sahneye davet etti.

Kesime Bozkurt, Başkan Tavlı’ya geceye verdiği destekten dolayı plaket takdim ederek, “Amatör de olsa, koromuzla böyle bir gece düzenleyerek hem insanlara güzel bir gece yaşatmak, hem de derneğimiz kurulduğundan bu yana desteğini bizden esirgemeyen ve Sosyal Tesisi bize bu gece için hizmetimize sunan Ünye Belediye Başkanımız Sayın Tavlı’ya da teşekkür edebilmek adına etkinlik düzenledik ve beklediğimden de güzel geçtiğine inanıyorum. Başkanımız hiç tereddüt etmeden burayı bize verdi. Başkanımızdan söz aldık; depremzedeler için konser yapacağız. Tüm masraflar belediye başkanımızdan olacak. Bize otobüs verecek bizi ilgili yerlere gönderecek. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Dernek başkanlarımızdan, kurucu başkanlarımıza, protokol masalarını şereflendiren değerli misafirlerimize ve bu akşam buraya misafir olan tüm hemşerilerime ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan tekrar yineliyorum ki, yakın zamanda depremzedeler için de bir konser düzenlemeyi planladığımızı da duyurmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Kesime Bozkurt, daha sonra Ak Parti Kadın Kolları Üyesi Nazlı Tavlı, Alevi Dedesi Emrah Çolak ve koroyu çalıştıran Ünye Endüstri Meslek Lisesi Müzik Öğretmeni Recai Mercan’a da teşekkür ederek plaketle onurlandırdı.

Müzik Öğretmeni Recai Mercan’ın maddi olmak üzere manevi olarak da kendilerine çok destek olduğunu söyleyen Bozkurt, “Recai Hoca’mıza çok şey borçluyuz. Kendisine teşekkürü borç bilirim.” Diyerek programı sonlandırdı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu