GündemKöşe Yazıları

Ülke Olarak Hasrettik

Covid-19 Virüsünden sonra Ünye’yi ilk defa bu kadar canlı ve heyecanlı görmek herkesi mutlu etti.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Ünye’de de yediden yetmişe herkes sokakta çocuklar gibi şen ve eğlencenin akışına bıraktı kendini.  Oysa 2 yıldır ne badireler atlattık milletçe. Hastalıkla savaştık, ekonomik sıkıntılarla karşılaştık, sevdiklerimizi kaybettik, onları kaybetme korkusuyla yaşadık ve çok şükür o zor günleri de atlatıp geride bıraktık. Mutluluğu sonuna kadar yaşamayı ve yaşatmayı hak ettik. Geriye baktığımızda hatırlamak istemediğimiz o kötü günlerin aksine yaşadığımız bu güzel günlerin tadını toplum olarak yaşamanın, birlik ve beraberlik içinde yol almanın gururuyla her güne yeni heyecanlar katarak paylaşmanın huzuruna vardık. Her zorluğun ardında bir kolaylık vardır misali biz hep inandık. Bugün ve bundan sonra millet olarak 81 ilde, seksen bir ilin ilçesi mahallesi karış karış sokaklarında özlediğimiz ne varsa yaşamak umuduyla.

Nereye baksak, nereden yolumuz geçse bahardan sonra yazın, kötü günlerden sonra güzel günlerin verdiği o neşeyi mutluluğu artık görüyoruz. Ünye’yi uzun zamandır bu kadar rengarenk cıvıl cıvıl görmemiştik. Denizi, kumu, yeşili, insanları adeta bu güzel günleri bekliyormuş gibi kendini hazırlayıp gelmiş. Birbiriyle harmanlandığında ortaya muhteşem görünler çıkarak fotoğraf karelerinde en anlamlı pozlar veriliyor.

Biz aslında çok güzeliz. Birlikte paylaştıkça umutlarımıza yol açtıkça hayatın tadına vardıkça hiçbir şeye canımızı sıkmamamız gerektiğinin farkına varıyoruz. Ne olur yani biri sen yapamazsın demek yerine, sen yaparsın başarabileceğine inanıyorum desek. Ya da üzgünken onun mutlu olacağı şeyleri yaparak hüzünlerine ortak olsak. Bize ters gelen şeyleri hemen kötüye yorup suçlu aramak yerine araştırarak yolunu yordamını bulsak.

Tarifi Yok

Tarifi yoktur bazı şeylerin. İzahı mizacı yolu yordamı farklıdır. Kişiye göre değişen, bana önemli olan ancak senin için hiç önem arz etmeyen şeyler vardır. Zaten herkese her şey aynı olsaydı, hayata aynı baksaydı dünya çekilmez bir hal almaz mıydı? Özlem ayrı, sevmek ayrı, bakış, görüş, kişiye göre yol alan şeylerdir. Hayat bir yarış olabilir. Kimi hızlı yaşar, kimileri yavaş. Kimileri işte kazanır, kimileri aşkta. Çoğumuz yaşadıklarımızdan ders çıkararak, bazılarının hayatını örnek alarak yada idol yaparak, bir yerden başlarız. Kazanmak için yola çıkarız bazen de kaybederek öğreniriz çoğu şeyi.  Bu hayat bizim. Yolumuzu çizecek olan da bizleriz. Ya başarır kazanırız ya da hiç başlamadan biter hayatımız. Seçimlerimiz bize kalmış.

Bugün güzeldi, yarın daha güzel olacak. Bugün dünde kaldı yarınlar hep var. Siz umutlarınızı kaybetmeyin.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu