GündemEğitimİlçelerÜnyeYaşam

Ülkeyi Artık Gençlere Bırakın!

Ünye Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Kılıçarslan, önümüzdeki günlerde kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na hitaben gençlerin şuandaki durumu hakkında konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ un “Bu ülkeyi biz kurduk sizler yaşatacaksınız” sözüyle gençlerin ne derecede önemli olduğunu, onların yeteneklerini, başarılarını görmezlikten gelmek yerine, elinden tutup hayatlarını devam ettirebilmek için yollarını açmak gerektiğini herkesin bilmesi gerekir.

Ünye Atatürkçü düşünce Derneği Başkanı Mustafa Kılıçarslan, 19 Mayıs Genlik ve spor Bayramını, Mustafa Kemal Atatürk’ün vermiş olduğu mücadeleyi unutmamak ve unutturmamak, ecdadımı mücadelesinin farkında olarak, büyük bir özveri ile kutlamamız gerektiğine vurgu yaparak, düşüncelerini şu şekilde ifade etti,

Kılıçarslan; “Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini sımsıkı sarılarak yaşamak ve yaşatmak için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı, ülkeyi emanet eden gençlerle birlikte kutlamalıyız. Atatürk’ün ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Bunun farkında olmalıyız. Geleceğimiz olan gençlerimizin, moral değerleri yükseltilmeli, yönetime kazandırmak , birlik ve beraberliği sağlamak adına, devlet yönetiminde, siyasette, bürakraside ve toplumsal hizmetlerde mutlaka gençlere yol vermeli, yer açmalı  ve artık o koltuklar dinamik gençlere verilmelidir” dedi.

Ülkemizde birçok gencin en büyük sorunlarından biri haline gelen işsizlik ve ekonomik sıkıntıların, gençler üzerinde ne derece olumsuzluklar ve hayal kırıklıkları bıraktığı, toplumumuzda ciddi derecede olumsuz yönde fark edilmektedir.

Gençlerin iyi bir eğitim, ekonomik kaygısı yaşamadan hayatlarına devam etmeleri gerektiğini, onlara imkanlar tanınmadığı taktirde, başka ülkelere gitmek istediklerini söyleyen Başkan Mustafa Kılıçarslan, açıklamalarına devam ederek konuşmalarına şu sözlere yer verdi:

“ Gençlerimiz hayatlarını idam ettirebilmek için girdiği bu yolda ekonomik sıkıntılardan bıkmış ve yorulmuş durumda. Ülkede üniversiteli işsizlerden geçilmeyen, gelecekten kaygıları olduğu için zor durumda kaldığı açıkça ortadadır. Bugünün gençleri ülkelerinde kalmak yerine, yurtdışına gitmek için can atıyor. Gençlerin kendi ayakları üzerinde durmaları , ailesine ekonomik anlamda bağlı olmadan, kendine güvenen , başaran gençler olarak hayatlarına bu şekilde devam etmeleri için imkanlar sağlamalıyız. Gençlere güvenmeliyiz, sahip çıkmalıyız. Kız ya da erkek ayrımı yapmadan kişilikli insan olarak topluma kazandırılacak şekilde yetiştirmek gerekir. Ülkenin geleceği için çalışmalar yaparak pozitif düşünen gençlerin olması yeteneğini ve becerebileceği mesleklere yönlendirilerek, çocukları köreltmeden umutlarını kırmadan, başaracaklarına inanarak, eğitime önem vererek, bu ülkeyi ancak ayakta tutabileceğimizi bilmeliyiz. Bugün ve yarın ne yapabiliyorsak gençlerin sayesinde yapabileceğiz.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu