GündemSpor

Ünye 1957 Spor Ordu’ya Çıkartma Yaptı

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden yeşil beyazlı Ünye 1957 Spor yeni yönetimi Ordu’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ordu ziyaretinin ilkini Orduspor 1967 spor A.Ş’ye gerçekleştiren Ünye 1957 Spor kulüp yönetimini burada kulüp başkanı Savaş Şimşek karşıladı.

Bir ilin iki güzide takımının karşılıklı istişareler ile daha güzel yerlere geleceğini ifade eden başkanlar bu birlikteliğin güzel sonuçlar getireceğine inanıyoruz dediler.

 

Efsane Orduspor varsa Ünyespor’da vardır.

Ziyaret kapsamında Ordu Valisi Tuncay Sonel’i de makamında ziyaret eden Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Osman Karayiğit ve ekibi burada kulüp ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Vali Sonel “Ünye 1957 spor bu ilin takımı, nasıl 19 ilçemizde bulunan kulüplerimiz ile ilgileniyorsak aynı seviyede bu takımımız ile de devamlı istişare halinde olacağız. Geçtiğimiz günlerde bir tivit attım Orduspor ile alakalı, aynı şeyi Ünyespor içinde yapalım, Ünyespor mazide kalmasın, ben bununla ilgilide görevlendirme yapacağım” açıklamasını yaptı.

 

Ünye bizim hep imrendiğimiz yerdir

Ünye 1957 spor yönetimin bir sonraki durağı ise Altınordu belediye başkanı Aşkın Tören idi. Altınordu belediyesi olarak amatör spor kulüplerimize 2022 yılında bin 500 lira para yardımı yaptık, spor deyince akla hemen futbol geliyor ancak biz tüm spor branşlarına aynı sevide yardım yaptık, 2023 ise tabi daha farklı olacak. Şehrimizde iki profesyonel takımımız var, ancak Ünye demek farklı bir ilçemiz, 19 ilçenin arasında sahilde güzel bir şehir her zaman ikili ilişkilerimiz dostluklarımız var, bizlerde sizleri her zaman olmasa da bazı maçlarımız da desteğe geliriz, bu ziyarette zaten bizlerin dost olduğunu birlik ve beraberlik içinde olduğumuzun bir göstergesidir” dedi. Başkan Osman Karayiğit ise “Ordu bir futbol şehri, bu şehir ne kadar kendi sporcularına sahip çıkarsa o kadar da kulüplerine sahip çıkmak demektir. Bu birlikteliğinde zaten bu bir göstergesidir” dedi.

 

ASKF’ye Ziyaret

Ordu ziyaretlerinde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu da ziyaret eden yeşil beyazlı ekip burada Ordu ASKF Başkanı Metin Kır ve yönetimi tarafından karşılandı.

ASKF başkanı Metin Kır “Her zaman spor camiasının yanındayız, zaten Ünye 1957 Spor kulübü de bizim başkan yardımız Murat Ülgen’i sportif direktörlüğe getirerek güzel bir karar almışsınız, futbol camiasını bilen, herkesin sevgisini ve saygısını kazan bir kişi ile birlikte olmanız sizleri daha güzel yerlere getirecektir” ifadelerini kullandı. Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Osman Karayiğit “Futbol herkesin bildiği, her taraftarın gönlünde olan bir olgu, bizlerde bu işi bilen, herkesin kabül gördüğü isim olan Murat Ülgen ile oturup konuştuk ve bu işin başına geldi, birlikte güzel işler başaracağız, ancak bu işler hep bir elden olursa güzel olur” dedi.

 

Her Daim Yanınızdayız

Son olarak Altaş Tv’ye ziyaret gerçekleştiren yönetim burada Altaş Tv Spor Müdürü Ahmet Öztürk ile sohbet etti. Başkan Karayiğit Ordu’nun bir değeri olan Altaş Tv halkın haber alma noktasında bir kamu görevi yapıyorsunuz. Sizlere de işlerinizde başarılar diliyorum” dedi. Altaş Tv Spor Müdürü Ahmet Öztürk “Kurumumuz olarak bizlerde Ünye 1957 Spor kulübümüze gerekli haber desteğini vereceğiz ve sporseverleri sizlerden haberdar edeceğiz” açıklamasını yaptı.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu