SporGündem

Ünye 1957 Spor’a Kadın Gücü!

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ünye 1957 Spor’un yeni yönetiminde kadınların da sözü geçiyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongrede başkan adayı çıkmaması üzerine kayyuma kalan ve Osman Karayiğit Başkanlığında yeniden hayat bulan 1957’de yönetim kurulu üyeleri açıklandı.

Ünye1957 Spor Kulübü Başkanı Osman Karayiğit, Ünye 1957 Spor’u başarılı bir sezona hazırlamak ve hedefler doğrultusunda ilerlemek için titiz bir çalışma ile yönetim kurulunu oluşturduklarını belirtti. Yönetimde dört kadının yer alması Ünye için bir avantaj olarak yorumlandı.

 

4 Kadın Yönetime Renk Kattı!

Ünye 1957 Spor Kulübünün başkan yardımcısı konumundaki iki kişiden birinin kadın olması Ünye sevdalısı kadın taraftar gruplarını da heyecanlandırdı. Kadınların da sporda söz sahibi olması gerektiği düşüncesiyle İnşaat Mühendisi Aytaç Mutu, kulübün başkan yardımcısı olarak yönetim kurulu listesinde yer aldı.

Türkiye’nin yakından tanıdığı sanatçı Hatice de Ünye 1957 Yönetim Kurulu yedek listesinde olan isimlerden. Hatice Aydan’ın da Ünye’ye gelerek takımın yanında olacağı biliniyor.

Muhasip üyelere seçilen üç kişiden birinin de kadın olması yeşil beyazlı kulübün ekonomik dizaynında yine kadın gücünün önemli rol oynayacağını gösteriyor. Muhasip üyelerin kadın ismi ise Gülbahar Kayar oldu.

Denetleme Kurulu yedek üyeleri arasında da Emine Koyun ismi yer alıyor. Koyun, Ak Parti Üye İlçe Teşkilatı Kadın Kollarında yönetici konumunda tanınan bir isim.

 

Yönetim Kurulu:

Toplam 9 asil üyeden oluşan yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

Ünye 1957 Spor Yönetimi: Osman Karayiğit (Başkan), Aytaç Mutu, Serkan Koca, Murat Pehlivan, Abdulkadir Demir, Caner Kısacık, Kenan Oruç, Ali Koca, Orhan Alp.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Hatice Aydan, Murat Altuntaş, Ahmet Güney, Yunus Midilli, Ferhat Hiraoğlu, Murat Arslan.

Sportif Direktör: Murat Ülgen

Başkan Yardımcıları: Serkan Koca, Aytaç Mutu.

Genel Sekreter: Caner Kısacık

Muhasip Üye: Ali Koca, Ferhat Hiraoğlu, Gülbahar Kayar.

Hukuk İşleri Sorumlusu: Abdulkadir Demir.

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: Mehmet Türk, Gökhan Çelik, Bülent Özçelik.

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: Oktay Toprak, Kemal Demirci, Emine Koyun, Ahmet Şen.

 

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu