GündemEğitim

Ünye 24 Kasım’ı Böyle Kutladı!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği ve bu anlamlı günün öğretmenlere adandığı 24 Kasım Öğretmenler Günü ülke genelinde olduğu gibi Ünye’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün Cumhuriyet Meydanında Başöğretmen Atatürk’ün anıtına çelenk sunmasıyla başlayan programlar Ünye Adanan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki etkinliklerle devam etti.

Öğretmenliğin sadece dört duvar arasında olmadığı vurgulanan bu anlamlı gün, eğitim camiasının her alanından katılımcılarla birlikte kutlandı.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerine Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlar yetkilileri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ünye MTAL Konferans Salonundaki programda Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı sahne ve etkinlikler katılımcılardan tam not aldı.

 

Okul Müdürü Aydemir: “Öğrencilerimizi Titiz Bir Bahçıvan Edası İle Yetiştiriyoruz”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Müdürü Hüsamettin Aydemir, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaparak öğretmenliği bahçıvan edasıyla yapılan titizlik gerektiren bir meslek olarak yorumladı.

“1981 yılından bu yana Öğretmenler günü olarak kutluyoruz bugünü. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce sevgi dolu bir bir kutsallıktır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ” yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü bizlere ışık olmaktadır. Kıymetli öğretmen arkadaşlarım. Gönüllere talip olacağız, çocuklarımızın kalbine dokunacağız, sevgiyle ve şefkatle. Bizler öğretmen olmanın yanı sıra öğrencilerimizin yeri geldi annesi, babası, ablası, ağabeyi, yeri geldi de sığınacak limanı oluyoruz. Öğrencilerimizi titiz bir bahçıvan edasıyla yetiştirmek, vicdanlı, ahlaklı ve temiz bir gelecek hedefiyle yetiştirmek bizim kutsal görevimiz. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

 

Öğretmen Enginar: “Öğretmenlik Peygamber Mesleğidir”

Merhum öğretmen Ömür Enginar anısına, kendisi de öğretmen olan oğlu Reha Enginar da söz alarak yaptığı değerlendirmede hem babasını andı hem de mesleği peygamber mesleği olarak yorumladı:

“Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğin ferdi olmak bizler için büyük bir onur olmakla birlikte kaldırılması çok zor olan büyük bir fedakârlık gerektirmektedir. Bizler öğretmenliği peygamber mesleği olarak idrak etmiş, 40 yıl köleliği bir harf karşılığı olarak bilmiş bir kültürün ferdiyiz.”

 

Ünye Milli Eğitim Müdürü Tokgöz: “Şanlı Bayrağın Dalgalandığı Her Yerdeyiz”

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere konuşma yapan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ise yaptığı konuşmada öğretmenleri kutlayarak şu ifadeleri kullandı:

“24 Kadın Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Birçok güzel duyguyu içinde barındıran, hiç kimsenin gidemediği ücra köşelerde sayısız başarı ve destan yazdıran değerli öğretmenlerimiz. Mesleğiniz saygıyla sevgiyle ve fedakârlıkla harmanlanmış kutsal bir görevdir. Sizler toplumun hem geçmişi hem geleceğisiniz. Şanlı bayrağmızın dalgalandığı her yerde mesleğini sınıf dışına taşıyan öğretmenlerimiz ülkemizin gurur kaynağısınız. Emekli öğretmenlerimiz ise tecrübeleri ile önümüzde bir ışık olarak bize değer katacaktır. Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan arkadaşlarımıza da başarılar dilerim. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlarım.

 

Program, Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı etkinlikler, skeç gösterileri, şiirler, söyleşiler ve günün anlamına dair programlarla devam etti.

Göreve yeni başlayan öğretmenler için düzenlenen mesleğe kabul töreni ve öğretmen marşlarının okunduğu programlar güne dair dikkat çeken anlar oldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilmesi ve protokolün öğretmenleri tebrikleriyle sona erdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu