GündemEkonomiÜnye Belediyesi

Ünye Belediye İş Merkezine Yoğun Talep

Ünye Belediyesi tarafından yapımına geçtiğimiz yıl başlanan ve yüzde 80’i tamamlanan iş merkezinde bulunan bağımsız ofis ve işyerleri için bugün açık teklif usulü ile satışlar başladı.

Ünye Belediyesinde gerçekleştirilen açık teklif usulü satışlara daha önceden başvuran talipler alım işlemini gerçekleştirdi.

İhaleye Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Meclis üyelerinden oluşan komisyon üyeleri ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Basına açık olarak gerçekleştirilen ve canlı olarak yayınlanarak şeffaflığın ön planda tutulduğu ihalenin ilk oturumunda 6 katılımcı ofislerin yeni sahipleri oldu.

Açık teklif usulü gerçekleştirilen ihalenin ilk oturumunda metrekareleri 35 ile 75 arasında değişen 6 bağımsız bölümün satışı gerçekleştirildi.

 

Buna göre 1. katta bulunan;

1 no’lu ofis 1 milyon 500 bin liraya

2 no’lu ofis 925 bin liraya

3 no’lu ofis 1 milyon 750 bin liraya

4 no’lu ofis 1 milyon 700 bin liraya

5 no’lu ofis 1 milyon 700 bin liraya

7 no’lu ofis 585 bin liraya

 

İkinci katta bulunan;

10 no’lu ofis 950 bin liraya

11 no’lu ofis 1 milyon 750 bin liraya

12 no’lu ofis 1 milyon 700 bin liraya

15 no’lu ofis 600 bin liraya alıcı buldu.

Böylece ilk oturumda 10 adet bağımsız bölümün toplam satışı bedeli 13 milyon 160 bin lira olarak gerçekleşmiş oldu.

 

Satış İhaleleri 2 gün Daha Devam Edecek

Ünye Belediyesi İş merkezinde bulunan bağımsız ofis ve işyerlerinin satış ihaleleri 09 ve 10 Mayıs tarihlerinde devam edecek.

 

Başkan Tavlı; “Ünye’mize Güzel Bir Eseri Daha Kazandırmış Bulunuyoruz”

Ünye Belediyesi İş merkezinde bulunan ofis ve işyerlerinin satışında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’mizin en güzel mekânlarından bir tanesini daha kazandırmış bulunuyoruz. İnşallah burada ekmeğini ve rızkını arayan kardeşlerimize bu güzel mekânı kazandırmış olduk. Bu eserimizden elde edilecek gelir yine Ünye’miz için kullanılacak çok değerli projeler için imkân sağlayacaktır” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu