GündemEğitim

Ünye Belediyesi’nde Hedef Sıfır Atık

Ünye Belediyesi Sıfır Atık Yönetimi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde okullarda atık ve geri dönüşüm konularında eğitimler veriyor. Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan “Çevreci Çocuk Eğitim Seti” de öğrencilere dağıtılarak genç yaşta sıfır atık bilinci oluşturulması amaçlandı.

Yaşanabilir bir dünya için sıfır atık ve geri dönüşüm projelerini destekleyen Ünye Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokolle okullarda Sıfır Atık Yönetimi kapsamında öğrencilere eğitim veriyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla başlayan çalışmalar kapsamında belediye tarafından hazırlanan kitapçıkların öğrencilere dağıtımı ve eğitimleri devam ediyor.

Okul Ziyaretleri Fevzi Çakmak Ortaokulu ile Devam Etti

Kaymakam Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ve birim müdürleri Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu ziyaret ederek atık yönetimi konusunda verilen eğitime katıldı.

Okulun öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı eğitim öğretim ile ilgili istişarelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz okul hakkında bilgi verirken Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı eğitimin önemine dikkat çekti.

 

Başkan Tavlı, “Sağlıklı Nesil, Ülkemizin Uzun Ömürlü Geleceği Demek”

Başkan Tavlı, “Her hafta bir okulumuzu ziyaret ederek sorunlarına ilişkin yerinde tespit yapıyoruz. Nesil çok önemlidir. Nasıl sağlam yetişirse, bir sonrakini de öyle sağlam yetiştirir. Ülkenin geleceğinin uzun ömürlü ve başarılı olması öğretmenlerimizin yetiştireceği nesillerin bilinçli, sağlıklı, vatanını ve milletini seven nesil olmasına bağlıdır. O açıdan öğretmenlerimizin sorumlulukları çok önemlidir” dedi.

Kaymakam Işık, “Öğretmen ve Öğrencilerimiz İstişare Ediyoruz”

Kaymakam Ayhan Işık ise okulların ihtiyaçlarının yerinde tespiti bakımından haftalık düzenlenen okul ziyaretlerinin önemli olduğuna dikkat çekerek, “Öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelerek istişarelerde bulunuyor, böylelikle eksikliklerimizi gideriyoruz” diye konuştu.

 

Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı daha sonra Ünye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından öğrencilere verilen Sıfır Atık Yönetimi eğitimlerine katıldı.

 

Başkan Tavlı, “Doğayı Korumak Hepimizin Görevi”

İsrafa ve temiz doğaya dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Doğayı gelecek nesillerimiz olan siz öğrencilerimize düzgün bir şekilde bırakmak, su kaynaklarını israf etmeden temiz su kaynaklarını kirletmeden sizlere teslim etmek bizim sorumluluğumuz. Aynı zamanda sizler de kendi geleceklerinize sahip çıkmak durumundasınız. Sizler için hazırladığımız kitapçıkları okuyarak bilinçli bir nesil olmanız önemli. Bu bilinçle hareket edeceğinizden kuşkumuz yok” dedi.

 

Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı tarafından öğrencilere Ünye Belediyesi’nin hazırladığı kitapçıklar dağıtıldı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu