GündemOrduÜnye

ÜNYE BELEDİYESİ’NDE HİZMETLERLE DOLU 3,5 YIL

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda hizmetlerle dolu geçen 3,5 yılı değerlendirdi. Başkan Tavlı ulaşımdan alt yapıya, sosyal tesislerden spor tesislerine Ünye’de yapılan birçok hizmeti değerlendirirken planlanan projelere ilişkin de bilgiler verdi.

2019 yılında göreve gelerek “Mali Disiplin İle Güçlü Belediye” anlayışıyla Ünye’nin her noktasına hizmet götüren Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, muhtarlarla yaptığı toplantıda 3,5 yılda yapılan hizmetleri değerlendirdi. Başkan Tavlı, Ünye Belediyesi’ni borç yükünden kurtararak sürdürebilir bir borçla hizmet etmeye başladıklarını ifade ederken 135 Milyon lira ile devralınan belediyeyi uygulanan mali disiplin ile 70 Milyon Lira gibi sürdürebilir bir borçla yönettiklerini kaydetti.

 

“Ulaşımda Çığır Açan Yatırımlar”

Başkan Tavlı İl Genel Meclis Üyeliği döneminden itibaren kırsal mahallelerde ulaşım sorununu yakından bildiğini ve bu yönde çalışma yürüttüğünü belirterek, “Göreve geldiğimizde kırsal mahallelerimizin birçok noktasında yol sorunu üst seviyedeydi. Öncelikle Konkasör Şantiyesini kurarak ve Beton Santrali’ni işlevsel hale getirerek düşük maliyetle daha fazla yol ürettiklerini belirtti. Başkan Tavlı, “Bu zamana kadar 110 Km. beton yol, bin 650 km. malzemeli yol bakım yaptık. Şehir merkezinde ise 150 bin metrekare, yani 20 km’den fazla parke yol, 20 km yeni yol, 10 bin metreküp taş duvar, 15 km yağmur suyu hattı, 20 km “V” kanal yaptık. Şehir merkezinde 40-50 yıl girilmemiş sokaklara girerek hemşerilerimize hizmet götürdük. Ayrıca Ünye Belediyesi olarak 10 km sıcak asfalt ve 15 km sathi kaplama yaparak ulaşım sorununa neşter vurduk. Doğalgaz kullanım oranını %20 seviyelerinden %80’e çıkardık. Doğalgaz hattının geçtiği sokaklarımızın yollarını yeniden onararak bakımını yaptık.” dedi.

Başkan Tavlı hizmetlere ve yatırımlara ilişkin şunları kaydetti:

Yeni ve Donanımlı Çok Sayıda İş Makinesi

“Belediyemize Çöp Kamyonları, Çaçalar, Beton Transmikserleri, Ekskavatör, Beton Pompası, Tır ve Damper Dorse, Mobil Beton Mikseri, Lastik Tekerli Loder kazandırdık.”

 

Konkasör Şantiyesi ve Beton Santrali

“55 dönüm alan üzerine kurulu tesisimiz yatırımlarımızla birlikte 100 milyon ₺’lik bir değere sahiptir. 2,5 milyon ton hammadde rezervi ile ilçemizin yol hizmetleri anlamında en az 20 yıllık ihtiyacına cevap verecek niteliktedir.”

 

Karaarmut Konkasör Tesisi

“Killik alanında hizmete sunduğumuz konkasör şantiyesine ek olarak Tekkiraz Karaarmut Mevkii’nde 2’nci bir konkasör şantiyesini daha şehrimizin hizmetine kazandırdık.”

 

Asarkaya Panorama Kafe ve Restoran

“Şehrimizin en güzel alanlarından olan Asarkaya Kent Ormanı’nda eşsiz 180 derecelik panoramik manzarası, modern ve doğaya uygun mimarisiyle kazandırdığımız Panorama Kafe ve Restoran her mevsim çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin tercih ettiği bir mekâna dönüştü.”

 

Binicilik Tesisleri Yenileme Projesi

“Yeni sosyal donatılar, rahvan kafe, yeni kamelyalar, çevre düzenlemeleri, hobbit evi, yapay şelale, kapasitesi artırılan at oteli, kütük kum koşu pisti,  zipline ve yenilenmiş binicilik alanı ile tesisimizi baştan aşağı yeniledik”

 

Çocuk Trafik Eğitim Pisti

“Çocuklarımızın trafikte sorumlu bir birey olmaları için konusunda uzman eğitmenlerin eğitim vereceği pistimiz bölgemizde tek ve örnek projelerden biridir.”

 

Atatürk Parkı Yenileme Projesi

“Yenilenen düğün ve organizasyon salonu, teras restoran, gergi tavan, bahçe uygulaması, yenilenen oyun grupları ve engelli çocuklar oyun parkıyla Atatürk Parkı daha fazla cazibe merkezi haline geldi.”

 

Yöresel Ürünler Pazarı ve Taka Balık Çevre Düzenlemesi

“Balık ekmek ve kafe uygulaması, gelin yolu konsepti, çevre düzenlemeleri ve yöresel ürünler pazarı ile Taka daha işlevsellik kazandı.”

 

Tarihi Burunucu Yarımadası Restorasyonu ve Tilla Kafe

“Ordu’nun giriş kapısı Tarihi Burunucu Yarımadası restorasyon projemiz ile yıllardır atıl kalan bu bölgeyi hem turizme kazandırdık hem de Tilla Kafe konseptimizle halkımıza sosyal belediyecilik alanında hizmet vermeye başladık.”

 

Kadınlar Plajı ve Lokali

“Ordu büyükşehir Belediyemizden devraldığımız kadınlar plajını yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk. Yine Gölevi Motel’in bulunduğu alanı kadınlarımız için sosyal tesis haline getiriyoruz.”

 

Ünye Kalesi Restorasyonu ve Dehliz Projesi

“Ünye Kalesi’nin 1. ve 2. Etap restorasyonu tamamlandı. Kale’de bulunan 2 adet dehliz açıldı. Küçüğü 60 metre, büyüğü ise 280 metre derinlikte olan dehlizlerimizden büyük olana raylı sistem projesi uygulayarak ziyaretçilerin hizmetine sunuyoruz.”

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu