GündemSporÜnye

Ünye Belediyesi’nden Amatör Spor Kulüplerine Ücretsiz Araç Desteği

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla belediye bünyesinden tahsis edilen 3 adet servis aracı Amatör Spor Kulüplerinin hizmetine sunuldu. Bu duruma sevinen sporcular, daha önce yaşadıkları sorunları dile getirerek Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’ya kendilerine bu imkanı sundukları için teşekkür etti.

 

Ünye Belediyesi’nin amatör spora desteği sürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatıyla belediye bünyesinden 3 adet servis aracı tahsis edildi. Kısıtlı imkanlarla spor yapan gençlere kolaylık sağlanması amacıyla tahsis edilen araçlar, sporcuların tesislere ulaşımlarını sağlıyor. Şehir merkezinde belirli noktalardan hareket eden araçlar, Cevizdere ve Çınarsuyu’nda bulunan Halı sahalara gençleri ulaştırıyor.

 

İlçede bir süredir devam eden uygulama spor yapan gençlerin yüzünü güldürürken, amatör spor kulüplerinin de ciddi anlamda rahatlamasını sağladı.

 

Sporculara Kolaylık Sağladı

Geçen yıl yaşadıkları sorunları dile getiren sporcular, “Tesislere daha önce dolmuşla ulaşım sağlıyorduk. Zaman zaman antrenmanlara geç kalıyorduk. Ünye Belediyemizin sağladığı imkanla zamandan tasarruf ettik. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

“Çocuklar, Harçlıklarıyla Gelmek Zorundaydı”

Amatör spor kulübü yöneticisi Lütfi Tamtürk ise, “öncelikle belediyeye bu hizmeti için çok teşekkür ediyorum. Amatör takımlar için çok iyi oldu. Geçen yıl gerçekten hem ekonomik hem de çocukların tesislere gidiş gelişleriyle ilgili çok zorluklar yaşıyorduk. Çocuklar tesislere harçlıklarıyla gelmek zorundaydı. Ama bu yıl çok kolaylık sağlandı. Gerçekten Ünye Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ünye Belediyesi’nin amatör spora desteği bununla da bitmedi. Servis araçları sporcuların şehir dışındaki önemli müsabakalara ulaşımını da sağlıyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu