GündemÇevreUlaşımÜnyeÜnye Belediyesi

Ünye Çevreyolu Bakıma Alındı, Trafik Felç Oldu!

 

Ünye Çevreyolu bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılırken bu yolu kullanacak araçlar Ünye sahili ve şehir merkezindeki yollara yönlendirildi. Özellikle Niksar Caddesi üzerinde yoğunlaşan araç akışı trafiği felç etti. Karadeniz Sahil Yolu akşam saatlerinde ciddi bir araç kalabalığına ulaşırken sürücüler de zaman zaman zor anlar yaşadı. Şehir merkezinden geçen Niksar Caddesi trafiği de sahil yoluna dâhil olunca uzun araç kuyrukları kaçınılmaz oldu. Ağır tonajlı araçların dikkatlice ilerlediği Karadeniz sahil yolunda polisler de güvenlik önlemlerini alarak sürücülere yardımcı oldular.

Trafik yoğunluğu kazalara da sebep olurken Ünye sahilinde sık sık ambulans sirenleri yankılandı. Çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana gelirken ekipler olaylara anında müdahale etti.

Yaşanan bu olay Ünye Çevre Yolunun ne kadar gerekli olduğunu ve zamanında yapıldığını gösterirken sahil yolunun Fatsa’daki gibi çift şeritli olsaydı trafiğin daha da sıkışacağını bir kere daha gösterdi.

Çevreyolundaki çalışmaların bir hafta daha süreceği tahmin ediliyor. Bu yolu kullananlar bir süre daha Niksar Caddesi ve sahil yolunu kullanacaklar.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu