GündemÇevreİlçelerOrdu Büyükşehir BelediyesiÜnye

Ünye Derin Bir Nefes Alacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesine bağlı Cevizdere Mahallesi’nde meydana gelen su baskınlarını ortadan kaldırmak için bir ilke imza attı. Çalışmalar kapsamında, yağmur sularını denize ulaştıracak olan 2 metreye 2 metre büyüklüğündeki dev bakslar yerinde üretilmeye başlandı. 420 metre uzunluğundaki güzergâh tamamlandığında, her yağmurda su baskınlarına maruz kalan mahalle sakinleri derin bir nefes alacak.

 

Ordu’da, ulaşım, altyapı, turizm, üstyapı ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, altyapı yatırımlarına da ağırlık veriyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla, altyapısı sil baştan yenilenen, cadde ve sokaklar, ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yapıya kavuşturuluyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe mahalle ve grup yollarıyla birlikte şehir merkezlerinde de sorunları çözmek için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

 

Cevizdere Mahallesi’ne 420 Metre Yağmur Suyu Hattı

Kentin sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesine bağlı Cevizdere Mahallesi’nde bir ilke imza attı. Yağmur sularının denize ulaşması için 2 metreye 2 metre uzunluğundaki dev bakslar yerinde imal edilmeye başlandı. Yaklaşık 420 metre uzunluğunda inşa edilecek bakslarla birlikte, Cevizdere Mahallesi su baskınlarından korunmuş olacak.

 

Öte yandan il genelindeki altyapı çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 2019-2022 yılları arasında 111 bin 519 metre uzunluğunda yağmur suyu hattını Ordu’ya kazandırdı.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu