EkonomiGündemİlçelerTurizmÜnyeYaşam

ÜNYE ESNAFINA VE TURİZMİNE SAHİP ÇIKALIM!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO), Turizm ve Kantin İşletmecileri 14. Grup ile kahvaltı programında bir araya gelerek birlik mesajı verdi.

Ünye Çakırtepe Pelitpark Restoranda Oda başkanları STK üyeleri basın mensuplarıyla bir araya gelerek esnafların sorunları dile getiren Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Amaçlarının sorunların çözüme kavuşarak tatlıya bağlanması açısından bu gibi toplantıları yaptıklarını ifade etti.

Kahvaltı Programı öncesi Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek ile ortak basın açılaması yapan ÜTSO Başkanı İrfan Akar, esnafların şikayetlerde bulunduklarını ve bu şikayetlerin çözüme kavuşması için Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile görüştüklerini, Ünye’ye daha iyi hizmet verebilmek adına ellerinden geleni yapacağını vurgulayan Başkan Akar, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Görevi başladığımızdan itibaren çalışma arkadaşlarımızla birlikte istişareler yaparak bu gibi toplantılar yapıyoruz. Bugünde Turizm ve Kantin işletmelerini ilgilendiren 14. Grup ile bir araya geldik. Bu gibi toplantıları yapmamızın amacı sektörün içinde olan tatlı rekabeti daha iyi bir hale getirmektir. Onların aralarındaki sorunları konuşarak anlaşarak belirli bir noktalara çekerek sonuca bağlamaktır. Aramızdaki kırgınlıkları dargınlıkları toparlamak açısından aynı meslek guruplarla bir araya gelmekteki amacımız.  Bu gurubunda bazı sorunları var. Belirlene fiyatlar konusunda bazı şikayetler vardı. Şikayetleri Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya ilettik. Başkan Tavlı’da talepleri makul karşıladı. Belediyede yapılan meclis ve plan bütçe komisyonunda fiyatlarla ilgili bir ayarlama olacağı bilgisi geldi. Eğer belediye bir iki adım ileriye gider ve yarım adımda esnaflarımız giderek fedakarlık yaparlarsa, en azından yerel işletmecilerin daha canlı ve hareketli olacağı için Ünye’ye daha iyi hizmet verecektir. Bu şekilde turizm atağına devam edebiliriz.

Başkan Güdek,” Ortak Yolu Bulmalıyız”

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, esnafın sorunları hepimizin sorunları diyerek bir araya gelme nedenlerini tek tek sıralayarak, istişareler sonucunda fiyat güncellemelerini olacağını ve alınan kararın faydalı olacağını belirtti.

Başkan Güdek ortak basın açıklamasını şu şekilde devam etti,

“Bizim işimizi gücümüz esnaf şiarıyla yola çıkmak. Esnaflarımızın 2 seneyi aşan ağır pandemi şartlarından yeni çıktılar. Buna istinaden ticari açıdan rahatlama oldu. Ünye Belediyesinin bu hususla alakalı çeşitli mekanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Belediyemiz bu argümanları kamusal alanlar sayılarak herkesin faydalanması gereken alanlardır. Bir tarafta da bizim öz esnaflarımız var. Ticaret Odası Başkanımız İrfan Akar ile istişare ettik. Orta yolunu bularak herkesin memnun olacağı çözüm noktasında konuştuk. Bu işleri işleten esnaflardan fiyat listesi alarak belediyeye sunduk. Yarın itibariyle evcümende kamusal alanlarda vermiş olduğu hizmetlerden dolayı tekrardan fiyat güncellenmesi yapılacak. Karşılıklı anlaşma ile iyi neticeler alacağımızı düşünüyorum.

Karşımızda büyük bir güç var. Kamunun gücünüarkasına alarak, bazı argümanları kullanıyorlar. Bu güçleri kullana kişilere sesleniyorum. Empati yapmak gerekiyor. İnşallah huzur içinde Ünye’de vatandaşlara hizmet edebileceğimiz, kesine göre alışveriş yapabileceği mekanlar olur.”

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu