GündemSporÜnye

Ünye Gençlik Merkezi Proje Ortağı Oldu

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde hizmet veren Ünye Gençlik Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen “Gençlik Perspektifinden İklim Değişikliği ve Gençlik Çalışmalarına Yönelik Uygulanabilir Politikalar” adlı program 5-8 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ünye Ramada Hotelde gerçekleştirildi.

Projenin Amacı, Kendilerinin ve Ülkenin geleceği açısından büyük öneme sahip olan sorun üzerine düşünmeleri, sorunun çözümü bağlamında gençlik çalışmalarında uygulanması fayda sağlayacak farkındalık, atölye ve etkinlik çalışmaları belirlemeleri için araştırmalarda bulunarak gençlerin karar vericiler ile önerilerini paylaşması amaçlanmakta.

Ünye’den 10 öğrenci diğer illerden gelen 22 öğrenci ile toplam 32 katılımcı Ülkemizdeki İklim değişikliği ile mücadelede politikalar, yasal ve kurumsal yapıya bağlı çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca Gençler Ülkemizi ve Dünyayı ilgilendiren bu önemli konuda farkındalıklarının geliştirilmesi, bilinçlendirmeleri ve konu ile ilgili karar vericilere yönelik oluşturulacak olan politika reformlarında araştırmalarını arttırarak politika önerileri oluşturmayı amaçlıyor.

Ankara’da gerçekleştirilecek olan Gençlik Perspektifinden İklim Değişikliği ve Çevre Zirvesinde elde edinilen politikaların sunumu gerçekleştirilecek. Proje ilerleyen süreçte farklı bir ilin ev sahipliğinde devam etmesi planlanıyor.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu