GündemÇevreKültür- SanatÜnye

ÜNYE KÜLTÜR MERKEZİ 12 AYDA TAMAMLANACAK

Yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanan ancak pandemi döneminde değişen ekonomik koşullar nedeniyle yüklenici firma tarafından sözleşmesi feshedilen Ünye Kültür Merkezinin yapımına yeniden başlanıldı. Milli Eğitim Bakanı ve Ordu Milletvekili Prof. Mahmut Özer’in girişimleri ile ihalesi yeniden yapılarak yüklenici firmaya teslim edilen Kültür Merkezi 12 ayda tamamlanacak. Kültür Merkezi alanında Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve yüklenici firma temsilcisi incelemelerde bulundu.

 

Başkan Tavlı, “Kültür Merkezi Hızla Tamamlanacak”

İncelemeler sırasından açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye’nin kısa zamanda beklediği Kültür merkezine kavuşacağı müjdesini verdi. Başkan Tavlı Yaptığı açıklamada; “Burada başta bu tıkanan sürecin açılması ve yeniden ihale edilmesi noktasında ciddi gayret gösteren Milli Eğitim Bakanımız ve Ordu Milletvekilimiz Prof. Sn. Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum. Bizler Kültür Merkezimizin inşası noktasında çabalarken Ordu Valimiz Sn. Tuncay Sonel önümüze düştü ve ilçemizin en acil meselesi olan Kültür Merkezimizi Sn. Bakanımıza aktardı. Bu vesile ile Sayın Valimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün yüklenici firma da aramızda bulunuyor. Kültür Merkezimizin 12 ayda tamamlanacağı sözünü bizlere verdi. Bu vesile ile emeği geçen herkese ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Sonel, “Devletimizin İmkânlarını Seferber Ediyoruz”

Kültür Merkezi ile ilgili bir açıklama yapan Ordu Valisi Tuncay Sonel ise, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde devletimizin imkânlarını her yere götürmeye gayret ediyoruz. Biliyorsunuz şehrimize kıymetli Milli Eğitim Bakanımız geldi. Sn. bakanımız ile görüşmemizde önü tıkanan işlerini bir an önce çözme gayreti içerisine girdik. Bunlardan biri de Ünye Kültür Merkeziydi. Sn. Bakanımız Kültür Merkezi ile ilgili tıkanıklığı acilen giderdi ve ödeneği çıkarıldı. Biz de hemen işlemlere başladık. Yüklenici firmamız burayı bir an önce bitirerek ilçemizin hizmetine teslim edecek.” dedi.

 

220 Milyon Lira Yatırım Bedeli

Kültür Merkezinin 220 milyon liraya tamamlanacağını belirten Ordu Valisi Tuncay Sonel bu değerli hizmetin hayırlı olmasını diledi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu