GündemÇevreÜnyeYaşam

ÜNYE MAGNEFEST GENÇLİK VE BAHAR FESTİVALİ BAŞLIYOR

Ünye Belediyesi tarafından Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali 21 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Manyetik kumsalları ile Dünya’nın Türkiye’nin nadir kentlerinden biri olan Ünye MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali ile yaz sezonuna merhaba diyecek.

Ünye merkezde bulunan iskele yanında ki kumsal alanında gün boyunca çok sayıda etkinlik vatandaşlarla buluşacak.

 

Manyetik Kumsalda MAGNEFEST

Ünye Belediyesi tarafından kentin manyetik özellikli kumsalında gerçekleştirilecek olan Gençlik ve Bahar Festivali kumsalların bu özelliği nedeni ile MAGNEFEST adını almıştı.

Çok Sayıda Etkinlik Yer Alacak

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla organize edilen ve 21 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan “Ünye’yi Pedallıyoruz” adı altında Kent Bisiklet Turu, Motosiklet Kulübü Şehir Turu, Yarışmalar, Karaoke Partisi, Hava-i Fişek Gösterileri ve Konserler yer alacak.

 

Minderini Kap Gel Konsepti

Farklı bir atmosferde ve samimi bir ortamda yapılacak olan MAGNEFEST’in bir diğer teması ise “Minderini Kap Gel” mottosu. Manyetik kumsalda gün boyunca gerçekleştirilecek olan festivalde vatandaşlar, minder, kilim, kamp sandalyesi gibi oturma araçlarını diledikleri gibi getirebilecekler.

 

Başkan Tavlı, “Farklı Bir Atmosferde ve Çok Güzel Bir Festivalde Yaza Merhaba Diyeceğiz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile geleneksel hale getirdiğimiz festivalimizi bu yıl da gerçekleştirmiş olacağız. Ünye’mizin manyetik kumsallarını da içine kattığımız, aynı zamanda Mayıs yedisi olarak bildiğimiz geleneksel ritüelimizi de dâhil ettiğimiz bir festivali düzenlemiş oluyoruz. Bölgenin en farklı festivali olan Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivalimize herkesi davet ediyorum” dedi.

 

Festival Programı ise Şu Şekilde;

 

21 MAYIS PAZAR

14:00 BİSİKLET VE MOTOSİKLET KULÜBÜ ŞEHİR TURU (Meydan – Çamlık – Meydan)

16:00 Halat Çekme ve Çuval Yarışları (Ünye İskelesi Yanı Kumsal Festival Alanı)

19:00 Karaoke Partisi ve DJ Müzik

20:00 Hatice Nur Konseri

21:45 Hava-i Fişek Gösterisi

22:00 Cumhur Şentepe Konseri

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu