GündemÜnye

ÜNYE MAGNEFEST GENÇLİK VE BAHAR FESTİVALİ İLE COŞTU

Ünye Belediyesi tarafından Geleneksel MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali gerçekleştirildi. Manyetik kumsalları ile Dünya’nın Türkiye’nin nadir kentlerinden biri olan Ünye, MAGNEFEST ile yaz sezonuna merhaba dedi.
Ünye merkezde bulunan iskele yanındaki kumsal alanında gün boyunca çok sayıda etkinlik vatandaşlarla buluştu. Ünye Belediyesi tarafından kentin manyetik özellikli kumsalında gerçekleştirilen olan Gençlik ve Bahar Festivali kumsalların bu özelliği nedeni ile MAGNEFEST adını almıştı.

Çok Sayıda Etkinlik Yer Aldı
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın talimatlarıyla organize edilen festivalde “Ünye’yi Pedallıyoruz” adı altında Kent Bisiklet Turu, Motosiklet Kulübü Şehir Turu, Yarışmalar, Karaoke Partisi, Hava-i Fişek Gösterileri ve Konserler yer aldı. Farklı bir atmosferde ve samimi bir ortamda yapılan MAGNEFEST’in bir diğer teması ise “Minderini Kap Gel” mottosu oldu. Manyetik kumsalda gün boyunca gerçekleştirilen festivalde vatandaşlar, minder, kilim, kamp sandalyesi gibi oturma araçlarını getirerek alanda yakılan ateşin etrafında oturdular.

Festival akşam saatlerinde, gençlerin yakından tanıdığı Cumhur Şentepe ve Hatice Nur Konserleriyle devam etti.

Başkan Tavlı: “Ünye Tanınan Bilinen Bir Şehir Olacak”
Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, MAGNEFEST Gençlik ve Bahar Festivali sonrası katılım sağlayan sanatçılara hediye takdim etti ve bu festivalle birlikte Ünye’nin bu sezon da dikkat çeken etkinliklere imza atacağını söyledi. Katılım gösteren Ünye ve çevresinden gelenlere teşekkür eden Başkan Tavlı, Ünye’nin tanıtım faaliyetlerinin devam edeceğini ve uluslararası platformlarda tanınan bir şehir olacaklarını dile getirdi.
Festival sonrası manyetik kumlu sahile inen belediye başkanı gençlerle sohbet etti, fotoğraflar çekindi.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu