Gündem

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Anlamlı Kermes

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri depremzede ailelere destek vermek amaçlı bir kermes düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlar tarafından uygulanan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” (ÇEDES) projesi kapsamında Ünye’deki eğitim kurumlarında da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Özellikle 6 Şubat depremleri sonrasında yaraları sarmak adına organize edilen kermes programları dikkat çekiyor.

Sık sık geliştirdikleri projelerle gündeme gelen ve derece giren Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu kez de depremzedeler yararına kermes düzenleyerek vefalarını gösterdiler.
Okul bahçesinde düzenlenen kermes, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri işbirliği ile organize edildi.
6 Şubat’ta Türkiye’yi derinden sarsan depremin yaralarını sarmak ve ilk günkü dayanışmayı canlı tutmak düşüncesiyle yola çıkılan kermeste öğrencilerin heyecanı ve yardımlaşma ruhuyla projeyi sahiplenmeleri dikkatlerden kaçmadı.
Yiyecek ve içecek standının başında öğrenciler yer aldı. Yöresel yemeklerden, tatlılara ve alanda taze gözleme hazırlayan velilere kadar tüm iş bölümlerinin görev paylaşımı yapıldı.
Okul Müdürü Mehmet AZAKLI, düzenledikleri kermesle depremde zarar gören vatandaşların bir nebzede olsa yaralarını sarmayı hedeflediklerini söyleyerek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
“6 Şubat’ta yaşanan depreminin hepimizde yol açtığı yaraları sarmak ve deprem şehitlerimizin bize bıraktığı emanetlere omuz vermeye ilk günkü dayanışma ruhuyla devam etmek düşüncesiyle hazırlanan kermeste öğretmen, öğrenci ve velilerimizin hazırladığı yiyecek ve içecekler misafirlerimize ikram edildi. Kermesimizden elde edilen gelir ile Hatay İskenderun’da bulunan kardeş okulumuzda okuyan öğrencilerimizin ihtiyaçları karşılanacaktır.” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu