EğitimGündemİlçelerÜnye

Ünye Merkez İlkokulunda Heyecan Bahçeye Taştı

Ünye Merkez İlkokulu öğrencileri karne alma heyecanını bir başka yaşadı.

2021-2022 eğitim öğretim hayatına başladıkları günden bu yana maske ve mesafeli şekilde eğitimlerine devam eden öğretmen ve öğrenciler, pandemi yasaklarının kalmasının ardından, velilerin ve yetkililerinde katılımı ile dolu dolu bir karne heyecanı ile yaz tatiline girdiler.

Karne alma programına katılan İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, Kaymakam Refiki Selim Eser, Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, ilçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, okul müdürü, öğretmen ve velilerin katılımı ile gerçekleşti.

Karne ve tatil heyecanıyla birlikte yerinde duramayan minik öğrenciler başarı dolu karnelerini protokolün elinden alarak ailelerine koştular.

Ünye Merkez İlkokulu öğrencilerine karnelerini vererek heyecanlarına ortak olan ilçe Kaymakamı Ayhan Işık,

“ Eğitim öğretimde 1 yılı daha geride bıraktık. Bütün çocuklarımızın başarılarının devamını dileyerek iyi tatiller diliyorum” dedi.

Karne verme programından sonra okul bahçesinde bütün öğretmen, öğrenci ve velilere bir konuşma gerçekleştiren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, özelliklere anne babalara seslenerek şu ifadelere yer verdi;

“Eğitim öğretimin sonuna geldik. Bütün öğrencilere karnelerini verdik. 2022-2023 eğitim öğretim yılına başlayacağımız Eylül ayında tekrar buluşacağız. Çocuklarımız şuandan itibaren sizlere emanet. Bol bol çocuklarınıza zaman ayırın. Çocukların zamanının kaliteli geçecek etkinliklere yer verin. Sağlıkla sıhhatle keyifli bir tatil geçirmeniz dileği ile iyi tatiller” dedi.

Öğrencilerle birlikte karne vermenin heyecan ve mutluluğunu yaşayan protokol sıralara oturarak, birkaç dakikalığına da olsa öğrencilik yıllarına gittiler.

Karne alma sonrası saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, öğretmen ve öğrencilerinin hatıra fotoğrafları çektirmelerinin yanı sıra vedalaşmaları da çok kolay olmadı.

Haber: Gülten Kodal

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu