EğitimGündemİlçelerÜnyeYaşam

Ünye Müftülüğü Eğitim Semineri Düzenledi

 

Ünye Müftülüğünde hacı adaylarına hac öncesi eğitim semineri verildi. Ordu İl Müftülüğü koordinesinde 2022 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hac ve Umre organizasyonu yapan acentelerle Hacca gidecek hacı adaylar için Müftülük konferans salonunda uygulamalı Hac Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

Hac Eğitim Seminerinde hacı adaylarına “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti, Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık, Ana Hatlarıyla Hac ve Umre Menasiki, Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı, Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci ve Temel Sağlık Bilgileri” konularında seminerler verilerek hac farizası uygulamalı olarak gösterildi.

Seminerlere İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Müftülük Şube Müdürü Adem Meral, İlçe Vaizleri Aynur Bilgiç ve Tuğba Tombaş tarafından verildi.

Seminer sonunda İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından Hacı adaylarına Menenjit aşısı uygulaması gerçekleştirildi.

Programın akabinde İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek İl Müftü Yardımcısı Avni Bolat ile birlikte Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş’u ziyaret ederek ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılar diledi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu