GündemÜnye

Ünye Müftülüğü Teknoloji Bağımlılığına Dikkat Çekti

Ünye İlçe Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından kuran kursları öğreticileri ve bayan cemaate yönelik bir konferans düzenlendi. Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş’un da konuşmacı olarak katılım gösterdiği programda Ünye Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Hanife Çetin, teknolojinin insanları nasıl adım adım bağımlılığa götürdüğüne yönelik bilgiler verdi.

 

Programın açılışını yapan Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş, gelişen teknolojinin insanları esir almaması gerektiğini ifade ederek Ünye Müftülüğü’nün sabah namazı buluşmaları, eğitim öğretim faaliyetleri gibi çalışmaları değerlendirdi.

Müftü Okuş, “Biz istiyoruz ki Ünye’deki bütün bayan kardeşlerimiz bu gibi programlardan faydalansınlar. Teknoloji bağımlılığının aile kurumlarını etkilemesine izin vermemeliyiz.” şeklinde konuştu.

“Teknoloji canavar dönüşmeden” adlı sunumların gerçekleştirildiği programda, cep telefonu, sosyal medya ve oyun gibi kavramların bağımlılığa yol açması ve bununla mücadele için neler yapılması gerektiği ifade edildi. Özellikle çocukların meraklı olmasının bağımlılığı artırdığına dikkat çekildi.

Özellikle teknoloji bağımlılığının adım adım kendini ortaya koyduğu ifade edilirken internetin hayata olan etkisi olumlu/olumsuz yönleriyle ele alındı.

Program, bilinçli teknoloji ve internet kullanımı, tv dizileri ve sosyal medya üzerine karşılıklı fikir alışverişi ile devam etti. Bilgilendirme seminerlerinin devam edeceği ifade edildi.

Haber: Furkan Kağan Keskin

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu