GündemKültür-SanatMagazinÜnye

Ünye Pandemi Sonrası İlk Kez Bu Kadar Eğlendi!

Ünye Ot ve Doğal Ürünler Festivali kapsamında ilçeye gelen Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgut Başyayla, unutulmaz bir konser gecesi yaşattı. Ünyeliler pandemi sonrası ilk defa bu kadar eğlendi.

Konserde zaman zaman sahneden Ünyelilerle sohbet eden Başyayla, Ünye’yi çok beğendiğini ve bundan sonra bu şehrin kendisi için ikinci memleket olduğunu söyledi.

 

Başyayla: “Sizleri Hiç Unutmayacağım”

Başyayla,  “Ünye artık benim ikinci memleketim. Burayı çok sevdim, bu coşkuyu ve sizleri hiç unutmayacağım. Yöreniz ve insani bakışınız gerçekten mükemmel. Doğa ile iç içe bir hayatınız var ve bu çok güzel. Beni buraya davet eden sayın belediye başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’e de teşekkürlerimi iletiyorum.”

 

Tavlı: “Bu Etkinlikleri Sık Sık Düzenleyeceğiz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise Ünyelilere hitap ederek bu gibi etkinliklerin yaz boyu devam edeceğini söyledi. Başkan Tavlı, açıklamasında; “ Ot ve doğal Ürünler Festivali sebebiyle ilçemizde misafir ettiğimiz değerli sanatçımızın türküleriyle vatandaşlarımızı baş başa bıraktık. Bundan sonrada bu gibi etkinliklerimizi sürdürecek ve vatandaşlarımızın pandemiden çıkmasının ardından eğleneceği etkinlikleri sık sık düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Asarkaya Panorama Kafe ve Restoran açılışı sonrası Ünye’den ayrılmayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de sahneye çıktı ve duygularını şöyle ifade etti:

Değerli Ünyelilerin bu akşam bizleri evlerinde misafir ederek bu sanatçımızla beraber doyumsuz türkülere şahitlik ettiğimiz için bizler de keyifliyiz. Ordu ve Ünye bütünüyle bizlerde var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde ilçelerimiz için sizler için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Konuşmalar sonrası, THM sanatçısı Turgut Başyayla birbirinden güzel ezgi ve türkülerle gece boyu Karadeniz’in incisi Ünye’de adeta vatandaşların kulağının pasını sildi. Başyayla, keyifle sunduğu performansın ardından Ünyelilere teşekkür ederek sahnesini kapattı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu