Kültür-SanatYaşam

Ünye’de 23 Nisan Coşkusu

Anıta Çelenk Sunumuyla Başlayan Kutlama

Ünye, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Sabah saat 10.00’da anıta çelenk sunumuyla başlayan program, Ünye şehir stadyumunda devam etti.

Ünye Protokolü
Ünye Protokolü

Başkan Tavlı’nın Makamını Devrettiği Özel An

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anafarta İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Ali Kıvanç Macit’i ve öğretmenlerini makamında ağırladı. Ziyaret sırasında, Başkan Tavlı, makamını temsili olarak Ali Kıvanç Macit’e devretti ve minik Başkan’a bir talimatı olup olmadığını sordu. Genç Başkan Macit ise Özel Kalem Müdürü Oktay Okuyucu’yu çağırarak köy okullarına kitaplık yapılması talimatını verdi.

Ünye Belediye Başkanlığı Koltuğuna Anafarta İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Ali Kıvanç Macit Oturdu
Ünye Belediye Başkanlığı Koltuğuna Anafarta İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi Ali Kıvanç Macit Oturdu

Başkan Tavlı, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Bugün Milletimiz ve çocuklarımız için çok anlamlı bir gün. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlerimizin ve çocuklarımızın gelecek için ne kadar önemli olduğunu ve bu yüzden onların her faaliyetin içerisinde bulunmalarını önemseyerek geleceğe hazırlamamaları noktasında bizlere yol göstermiştir. Biz de o işaretler doğrultusunda bugün Ali Kıvanç evladımıza makamımızı teslim ettik. Çocuklarımızın daha güzel bir geleceğe sahip olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ünye 23 Nisan 2024
Ünye 23 Nisan 2024

Protokolün Halk ve Öğrencilerle Kutlaması

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ünye İlçe Şehir Stadyumunda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Ünye Protokolü’nün halk ve öğrencilerle bayramlarını kutlamalarıyla devam etti. Kutlama programı kapsamında Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Ordu - Ünye 23 Nisan1
Ordu – Ünye 23 Nisan1

Renkli Gösteriler ve Ödül Törenleri

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki öğrencilerin hazırladığı renkli gösteriler, binlerce kişi tarafından beğeni ile izlendi. Kutlamaların ardından protokol, çeşitli branşlarda düzenlenen yarışmalarda derece giren öğrencilere ödüllerini verdi. Tören sonrasında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılış günü münasebetiyle çocuklara bayram olarak hediye ettiği 23 Nisan’ın 104. yılını coşkuyla kutladıklarını belirtti.

Ünye Protokolünde Dost Kardeş Ülke Gürcistanda yer aldı
Ünye Protokolünde Dost Kardeş Ülke Gürcistanda yer aldı

Başkan Tavlı, “Bugün bu heyecanı paylaşmak üzere aramızda olan Gürcistan’dan gelen parlamenterlerimiz ve kıymetli çocuklarımızı misafir etmekten ve aynı zamanda onların folklor gösterilerini izlemekten ziyadesi ile mutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

Ordu - Ünye 23 Nisan
Ordu – Ünye 23 Nisan

Ünye, 23 Nisan coşkusunu dolu dolu yaşayarak, geleceğe dair umutlarını ve çocukların önemini bir kez daha vurguladı.

Ordu Ünye 23 Nisan5
Ordu Ünye 23 Nisan5

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu