GündemİlçelerOrdu Büyükşehir BelediyesiOrdu ValiliğiSağlıkÜnyeYaşam

Ünye’de Değil Ülkede Doktor Kalmayacak!

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun ilçemizde yaşanan doktor sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulmazsa, hekimlerin mecburi görev süreleri bittiğinde yeniden ilçeden kaçış yollarını arayacaklarını söyledi.

Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız hekimlerin grevi ve buna bağlı olarak hastanelerde yaşanan doktor krizi hastaların hastane kapılarından geri dönmelerine neden olarak büyük bir sorunla karşı karşıya kalan hekimler ve vatandaşlar iki arada bir derede kaldı.

Hekimlerin sorunları sadece Ünye’de değil Türkiye’nin genel sorunu olduğunu, eğer ülkeyi yönetenler bir çözüm bulmazlar ise ülkede doktor kalmayacağını vurgulayan Ordu tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, Alp Tv’ye verdiği gündeme dair özel röportajıyla çağrısını yineledi:

 

Sorun Çok! Özlük Hakları, Eğitim..!

Uzm. Dr. Ali Coşkun yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde birçok yerde doktor eksikliği hissedilmektedir. Maalesef ilimizde ve ilçemizde de doktor eksikliğimiz var. Fakat bu Türkiye’nin genel problemidir. Ülkemizde doktorların sorunları var. İlk olarak hekimlere şiddet problemleri yer alıyor. Malpraksis davalarının uzantısı olarak doktorların üzerinde bir baskı var. Bunun dışında hekimlerin özlük hakları ile ilgili, eğitim sıkıntıları var. Bu sıkıntıların tamamı çözülmeden hem ülkemizdeki hem de bölgemizdeki hekim problemleri tam anlamıyla rayına oturamaz. Aksi takdirde mecburi hizmette görev yapacak olan doktorların mecburi hizmetleri bittikten sonra ilçeden gitme yolların arayacaklardır. Bu sıkıntılar yüzünden iki yönlü kaçış yolları arayacaklardır. Bunlardan bir tanesi özel muayenehane geçmek veya özel hastanelere gitmek veya yurt dışına gitmek olacaktır.

Türk hekimler olarak hiçbir hekimin bu şekilde yurtdışına gitmesini istemeyiz. Doktorların Türkiye’de yüksek ses ile seslendirdikleri bu problemlerin biran önce bizleri yönetenler tarafından çözülmesi gerekir. Bu sorunlar çözülürse ülkede sağlıkla ilgili tüm sıkıntılar giderilmiş olacağından sağlık sektörü de düzelecektir.

Haber: Gülten Kodal

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu